Strážov zvýšil náskok

Klatovsko - Po odehrání 23. kola zbývají fotbalistům do konce tohoto ročníku 1. B třídy pouhá tři kola

2.6.2009

Ilustrační fotoFoto: Miloš Pekař

Do nich si vybudoval vedoucí celek tabulky SK Strážov slibný šestibodový náskok. Před zahájením soutěže největší kandidát na postup Spálené Poříčí prohrál na hřišti o sestup bojující Losiné, lídr tabulky v Přešticích nezaváhal, a i když branku nevstřelil, odvezl si tři body.K nim jim pomohli domácí, kteří si po nastřelené tyči míč do branky dopravili sami. Sedmibodový náskok od rozvířeného dna tabulky mají dva týmy z Pošumaví. Dlouhá Ves prakticky odsoudila domácí výhrou hosty z Chlumčan k sestupu a Sokol Hradešice remízou v Předenicích hodně zkomplikoval záchranářské práce domácím.

Přeštice B - Strážov 0:1

Hrající trenér Strážova Petr Presl k průběhu utkání uvedl: „ V Přešticích jsme podle očekávání odehráli těžké utkání s omlazeným kádrem soupeře, který hrál tradičně dobře kombinačně a navíc netradičně disciplinovaně. Zpočátku jsme prohrávali osobní souboje a vlastní nepřesností přihrávek jsme snadno odevzdávali míče soupeři. Přesto jsme měli několik příležitostí skórovat, z nichž asi největší zmařil v sólovém nájezdu Z. Vítovcovi skvělým zákrokem na hranici šestnáctky výborně chytající domácí gólman. V poločasové přestávce jsme si některé chyby vyříkali a druhá půle již přinesla rostoucí tlak na domácí branku, v níž však nadále s přehledem kraloval mladý domácí brankář. Rozhodčí pak přehlížel některé nedovolené zákroky domácích včetně naprosto předpisového penaltového zákroku na T. Matějku. V závěru jsme vypustili na trávník novou útočnou dvojku Mayer, Š. Presl ale branku jsme dotlačili do sítě až v závěru zápasu po rohovém kopu V. Matějky s přispěním domácího obránce. Štěstí se k nám tentokráte přiklonilo asi proto, že jsme mu šli více naproti než domácí a na brankové příležitosti jsme vyhráli přesvědčivěji. Body jsme si rádi odvezli všechny i když objektivně musím říci, že asi po nejslabším jarním výkonu venku.“

(0:0; branka: 82. vlastní, ŽK: 3:3).

Pačejov - Švihov 3:2

V dalším důležitém zápase jsme na domácím hřišti přivítali třetí celek tabulky - Švihov. Za nepříznivého počasí se na mokrém terénu hrál především bojovný fotbal. Do vedení se dostali hosté v 15. min, když se po rohovém kopu prosadil Kowalski. Z naší strany se do dobrých šancí v první půli dostali postupně Němec, Hlůžek a Polena, žádná však ke vstřelení branky nevedla. Kolem 30. min přišel Švihov o svého gólmana, který odstoupil pro svalové zranění. Místo něj šel do branky hráč z pole a jelikož soupeř přijel jen s 11 hráči, zbytek zápasu dohrával v 10 lidech. Početní výhoda nám moc neseděla, hra do „plných“ byla obtížná a k pořádnému prověření gólmana (ne-gólmana) jsme se prakticky nedostali.

Vyrovnání jsme se ale v první půli dočkali, když se ve 45. min trefil z trestného kopu do šibenice náš nejlepší střelec Míra Hlaváč. V druhé půli jsme chtěli vedení strhnout na naši stranu, ale byl to opět soupeř, kdo z brejku udeřil. V 58. min hlavou zvyšoval Špatenka – 1:2. Znovu jsme tedy museli dotahovat ztrátu. Naštěstí jsme nečekali dlouho a v 65. min po centru Němce vyrovnal Polena. Hned v 67. min pak Němec uzavřel skóre na konečných 3:2. V závěru zápasu jsme se snažili kontrolovat hru a již nepouštět hosty do brejků, což se nám podařilo a všechny body zaslouženě zůstaly doma. (Pavel Chlan)

(1:1; branky: 45. Hlaváč, 65. Polena, 67. Němec – 15. Kovalski, 58. Špatenka; rozhodčí: Simočko. ŽK: 5:4).

Předenice – Hradešice 2:2

(1:1; branky: Kadlec, Štrunc - Kotiš 2; ŽK: 1:1; diváků: 50).

Dlouhá Ves - Chlumčany B 2:0

Hrálo se na mokrém, ale regulérním hřišti za mírného mrholení. Se zrádným terénem si lépe poradili domácí a hned v 10. minutě Jan Hubený po přesné přihrávce z pravé strany od Tomáše Frýdy umisťuje ostrou přízemní střelu k levé tyči. Brzy na to posílá Jarda Šebelík z vlastní poloviny dlouhý pozdrav až do vápna hostů a tam se nemýlí Standa Valvoda a hlavou překonává brankáře hostí. Stav 2:0 už se do konce zápasu nezměnil i když bylo stále na co se dívat.

Ve 2. pol. se hosté snažili o změnu stavu ve svůj prospěch a domácí trochu vypustili. Vznikla z toho mírná převaha hostí v poli z níž soupeř nic nevytěžil díky žalostnému zakončování a pozorné hře obrany domácích. Domácí se dostávali do zajímavých protiútoků a vyložených šancí o kterých se bude v Dlouhé Vsi hodně diskutovat a často v této souvislosti padnou jména Franta Kejla několikrát a aby nebyl sám neproměnil svoji šanci ani Petr Pechek a nakonec ani zkušený Ríša Rovňan. Jednou větou to byl poločas neproměněných šancí (tolik už jich Dl.Ves za poločas dlouho mít nebude). Diváci to však řešili s úsměvem na rtech, protože se to odehrálo v zápase, který domácí s přehledem vyhráli a v poklidu už mohou soutěž dohrát. (Josef Krůs)

(2:0; branky: 10. Hubený, 19. Valvoda; rozhodčí: Fanfule; ŽK: 4:3; diváků: 70).

Mochtín - Svéradice 2:5

Mochtín hrál, hosté dávali branky. Tak by se dalo jednou větou okomentovat toto derby utkání. Již v 9. minutě vedli hosté 2:0, obě branky domácí hráči soupeři doslova darovali. Ve 3. minutě proměnil penaltu Michal Jiřinec, nařízenou za hloupý faul P. Švátory na hranici velkého vápna, o pouhých šest minut později stejný hráč napřáhl ze 30 m a míč opět skončil v síti. Tentokráte ale zásluhou domácího golmana, který si vybral slabou chvilku - 0:2. A když v 18. minutě potrestal chybu domácí obrany rychlonohý Makovec další brankou, vedli hosté již 3:0, bylo prakticky rozhodnuto. Nadále se ale hrál oboustranně otevřený fotbal pro diváky, šance začali mít také domácí. Tu Novákovu vytáhl rozštěpem golman hostí Soukup, další měl na hlavě Dolejš a na noze Kašpar s Novákem, ujala se až ta ve 34.minutě, kterou Tomáš Babka snižoval na 1:3.

Po přestávce se domácí pustili do soupeře s velkou vervou, měli doslova drtivou převahu a řadu šancí na skorování, většina centrů a přihrávek však neměla přesnost, končila mimo branku, nebo na kopačkách hostů. Soupeř se zatáhl do brány, ale nevynechal jedinou příležitost bleskově zaútočit. Mochtín stále útočil, ale v největším tlaku znovu inkasoval. Že mají Svéradice typické brejkové mužstvo, to potvrdil svým golem na 1:4 opět Michal Jiřinec v 58. minutě a dvě minuty před koncem ještě navíc zkušený Miroslav Herout. Mezi tím sice snižoval domácí Jiří Dolejš na 2:4 a do sprch museli předčasně vyloučení (po 2 ŽK) hostující Jiřinec (70.min) a domácí Bejvl (85.min). Utkání velmi dobře odřídila Zuzana Špindlerová z Bezděkova. (Karel Šot)

(1:3; branky: Babka, Dolejš - Jiřina 3, Herout, Makovec; ŽK: 3:4; ČK: 1:1; diváků: 120).

2.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Zámek v Mlázovech zve na živý betlém i na adventní koupání

Videosouhrn Deníku – 9.–10. prosince 2017

Kohák se klouzal a farář žehnal raketám: Prohlédněte si nejlepší videa víkendu

Strážov - Na radnici ve Strážově se konalo vítání občánků.

Před pauzou přišla studená sprcha

Hradec Králové, Plzeň – Plzeňští střelci v neděli mlčeli a třináct zápasů dlouhá bodová šňůra extraligového lídra se přetrhla.