V prvním kole barážových utkání krajských fotbalových soutěží se ve středu představilo pět týmů z Pošumaví.
Největší pozornost byla upřena do Strážova, kde hrály o udržení v krajském přeboru Chanovice a o postup do nejvyšší krajské soutěže Strážov.

Strážov – Chanovice 1:1 (1:1)

Počáteční nervozitu ze sebe dříve setřásli zkušenější hostující hráči, kteří zejména zásluhou velmi dobře hrajícího útočníka Beránka zatápěli v první půlhodině domácí obraně. Poté se domácí zklidnili a s velkým nasazením a zlepšeným pohybem se zdvojováním nejnebezpečnějších protihráčů se jim podařilo hru vyrovnat herně i brankově.

Hosty poslal do vedení šťastnou hlavičkou Kostka již v 11. minutě, naštěstí pro domácí vzápětí vyrovnal po přihrávce od brankové čáry přesnou střelou domácí kapitán Vítovec.

Další vývoj utkání nabízel nespočet soubojů i brankových příležitostí, kterých měl Strážov určitě více než hosté z Chanovic, ale žádná střela si už cestu do sítě nenašla i díky oběma velmi dobrým brankářům.

Branky: 11. Kostka – 12. Vítovec. ŽK: 3:3. Diváků: 370. Rozhodčí: Havel.

Odveta se hraje v sobotu 26. června od 17 hodin v Chanovicích.

O učast v příštím ročníku 1. A třídy bojují dva pošumavské celky. Luby hrají baráž s Klenčí o udržení a Hradešice s Křimicemi o postup.

Klenčí - VD Luby 0:1 (0:0)

Lubští nastoupili k zápasu bez jedné ze svých opor, Zdeňka Hrádeckého, který z pracovních důvodů nemohl s týmem odjet. Ze začátku začali náporem domácí, vytvořili si několik brejkových šancí. Pak už ale převzali iniciativu na hřišti lubští fotbalisté, měli více ze hry, ale ani jednomu týmu se nepodařilo skórovat.

Vstup do druhé půle se vydařil hostům, když se hned na jejím začátku prosadil Miroslav Šůs, který z bezprostřední blízkosti dorazil vyražený míč za záda domácího gólmana. Luby po vstřelené brance ožily a další čtvrhodinka patřila jim. Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale kvůli vlastní nedisciplinovanosti přišli o jednoho hráče, který byl vyloučen za zbytečné oplácení. Hosté už si jednobrankový náskok pohlídali.
„S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, ale čeká nás ještě odveta a soupeř opravdu není lehký. Máme sice jednobrankový náskok, ale Klenčí u nás může dát šťastný gól a vše bude znovu otevřené. Mají dobře poskládané mužstvo, šikovné důrazné útočníky, kteří jsou nebezpeční hlavně při brejcích. Do odvety bychom měli mít k dispozici kompletní sestavu a o udržení zabojujeme,“ uvedl jeden z trenérské trojice lubského Startu Karel Šůs. Branka: 47. Šůs.

Hradešice - Křimice 2:1 (1:1; branky: 30. Kopal, 64. Lavička – 16. Karbusický; rozhodčí: Pajma; ŽK: 2:1; ČK: 1:0 (86. Frančík); diváků: 140).

Odvety se hrají v sobotu 26. června: Luby - Klenčí v 17 hodin, Křimice - Hradešice v 10.15 hodin.

Do boje o udržení v 1. B třídě se zapojily Žichovice, které mají za barážového soupeře Dobřív.

Dobřív – Žichovice 1:1 (0:0; branky: Hlavička - Hájek).

Odveta se hraje v sobotu 19. června v 17 hodin.

Miroslav Sedlmaier, Jitka Kilbergerová