Do zahájení nového fotbalového ročníku zbývají pošumavským týmům necelé dva týdny. O víkendu se hrála další série přípravných zápasů.

HOLÝŠOV – SUŠICE 1:3 (0:2)

Cenné vítězství si odvezli svěřenci trenéra Jana Staňka ze hřiště účastníka krajského přeboru. Branky Sušice: Farták, Vrhel, Fuchs.

SUŠICE – KATOVICE 2:3 (1:0)

Už ve středu změřili v přípravě Sušičtí na hřišti ve Velkých Hydčicích síly s Katovicemi. Branky Sušice: Králík.

MOCHTÍN – BĚLČICE 3:3

Soupeř mochtínských fotbalistů hraje I. B třídu Jihočeského kraje a na Šumavě nabírá kondici na nový soutěžní ročník. Na těžkém podmáčeném terénu za stálého deště se hrál oboustranně kvalitní fotbal po dohodě trenérů 3 x 30 minut.

V úvodu utkání měli dvě velké šance hosté, ale do vedení šli domácí. Ti se postupně zlepšovali, vedli již 3:1, ale bojovní hosté stačili v závěrečné desetiminutovce srovnat na konečnou remízu 3:3. Branky Mochtína: Kul, Kašpar, T. Dolejš. Rozhodčí: Jiří Dolejš st.

Dalším soupeřem mochtínských fotbalistů budou v sobotu 6. srpna Luby. Tento duel se hraje v Mochtíně od 16 hodin.

ŠVIHOV – NEPOMUK 1:2 (0:1)

Branky: Zadražil - Švec V., Janoch.

SEDLICE – SVÉRADICE 1:1 (1:0)

Branka Svéradic: Makovec.

HRÁDEK – STACHY 4:0 (1:0)

Účastník jihočeské 1. B třídy přijel do Hrádku oslaben o čtyři hráče základní sestavy a to bylo na hřišti jednoznačně znát. Branky: Matějka, Kodýdek J. Mareš, Jílek. Rozhodčí: Veverka.

DLOUHÁ VES – STRÁŽOV 1:1 (1:1)

V silně omlazené sestavě se čtyřmi hráči základního kádru nastoupil Strážov na hřišti v Dlouhé Vsi ke svému prvnímu přípravnému utkání. Strážovský dres poprvé oblékly nové hráčské akvizice, talentovaní mladí hráči, odchovanci janovické kopané Miroslav Urban (Dukl Janovice), David Kološ (SK Klatovy) a Tomáš Faltýn (ARBO Velhartice), všichni ročník narození 1991, kteří budou startovat v týmu vedeném trenérem Petrem Preslem během podzimní části 1. B třídy na junior start. Kromě těchto hráčů nastoupil odchovanec strážovské kopané Milan Denk (ukončil hostování v dorostu SK Klatovy) a z hostování ve Svatoboru Hrádek se vrací František Petrželka, který v hrádeckém týmu ještě nastoupí v úvodních dvou zápasech okresního přeboru.

Branky: 38. Krejčí - 27. Vladimír Čížek. Rozhodčí: Bala. Diváků: 20. Sestava Strážova: Vaněk (90) - Michel, Čížek, Denk(92), Plíhal, Weber, Chaluš (88), Kološ, Faltín (91), Petrželka, Urban (91). Střídali: Kalista K., Franc.

MOCHTÍN B – BOLEŠINY 3:2 (1:1)

Branky za Mochtín: Novák Zdeněk 2 a Schejbal Jakub.

STAŇKOV – KLATOVY 1:4 (1:3)

Mužstvo mužů SK Klatovy 1898 sehrálo přípravné utkání ve Staňkově s tamním účastníkem I. B třídy. Hrálo se za vytrvalého deště na silně promoklém trávníku. I za těchto podmínek utkání mělo dobrou úroveň s řadou nevyužitých šancí. Domácím se po dvou rychlých brankách Klatov podařilo vstřelit v 16. minutě kontaktní gól, ale pak již skórovali pouze hosté.

Branky Klatov: T. Matějka, Hanzlík, Mészáros, Brož M. Sestava Klatov: Herman - Janda, Ulrych, Mészáros, Vítovec - T. Matějka, György, Šlechta, Skala - Hanzlík, Sýkora. Do 2. poločasu nastoupili Homolka, D. Matějka, Bušta a M. Brož.

Svěřence trenéra Lubomíra Vašici čeká další přípravné utkání v úterý 2. srpna v Praze. SK Klatovy 1898 se na Strahově střetnou s hráči Sparty Praha věkové kategorie U19.