KRAJSKÝ PŘEBOR MUŽŮ

Horažďovice – Rokycany 1:1

V dohrávce 16. kola byl k vidění kvalitní duel. Úvod patřil hostům, kteří v 5. minutě z úniku nastřelili tyč Kozlíkovy branky. Domácí kontrovali v 8. minutě, do vyložené šance se dostal Dytrt, který pouze nastřelil strážce rokycanského svatyně. Ve vyrovnaném zápase se diváci branek dočkali až v závěrečných minutách. Vedení se ujali hosté brankou, kterou dal s přispěním nešťastné teče bránícího domácího hráče Šíša. Domácí se nevzdali a o osm minut později rovněž po sérii rohových kopů ten poslední nakrátko rozehrál Jůda, Šafanda přesně zakončil a vyrovnal na konečných 1:1.

Poločas: 0:0. Branky: 88. Šafanda – 80. Šíša. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 4:0. Diváků: 120. Sestava FK Horažďovice: Kozlík – Šedivý, Stulík, Jiřík, Hadraba – Cihlář, Jůda, Janouškovec, Dytrt (46. Mičkal) – Sova, Šafanda.

1. A TŘÍDA

O Velikonočním pondělí zažili hráči Strážova zápas skutečně aprílový. Komplikace potkaly strážovskou výpravu už na dálnici, kde jim vypověděl službu autobus a hráči se museli spolehnout na pomoc osobních vozů, které je po dvou skupinách alespoň v minimálním počtu dopravili v čekací lhůtě do Zbiroha. Zápis tak byl napsán včas, ale rozhodčí trvali na zahájení utkání, i přesto, že hráčů Strážova v tu chvíli bylo do hry pouze osm.

Zbiroh – Strážov 1:0 (1:0)

Zápas začal s půlhodinovým zpožděním a dalších třináct minut odolávalo sedm statečných v poli náporu hráčů Zbiroha. Ti však zřejmě zaskočeni nenadálou přesilovkou nebyli schopni vytvořit nic. Postupně, kdy na hřišti docházelo k doplnění týmu dalšími hráči Strážova, se hra začala vyrovnávat a přicházely i první šance. Vedení se ujali domácí, když proměnili nařízený pokutový kop. Do druhého poločasu nastoupili hosté z Pošumaví daleko aktivněji. Největší šanci na vyrovnání měl v závěru Tomáš Matějka, kterému ale radost po ráně do prostoru šibenice sebral domácí brankář.

Sestava Strážova v prvních třinácti minutách: Javorský - Helm, Michel, Čížek, Presl P. - Matějka V., Matějka T. Vítovec (K). Následně se do hry zapojili Chaluš, Franc, Presl, Š. ( 75. Mayer).