Tipovací kupony pro dané kolo najdete v tištěném vydání Klatovského deníku vždy v pondělí, úterý a ve středu. První kupon vyjde 19. března. Celkový vítěz vyhraje sud piva Gambrinus a s vítězi z ostatních okresů z kraje postoupí do slosování o televizor. Výherci jednotlivých kol obdrží poukaz do restaurace a sadu plechovek piva Gambrinus.

Soutěžící tipují každý týden výsledky deseti víkendových fotbalových utkání, které redakce vypíše na tiket a otiskne ho v Deníku. Tipuje se výsledek po základní hrací době: 1 výhra domácích, 0 remíza nebo 2 výhra hostů.

Registrovat do soutěže se lze jen vyplněním a odevzdáním originálního tipovacího kuponu. Aby byl kupon započítán do daného kola, je nutné ho doručit osobně nebo poštou do redakce Klatovského deníku (Zlatnická 29/I, 339 01 Klatovy) vždy do pátku do 12 hodin příslušného týdne. Redakce každému hráči přidělí startovní číslo, které se hráč dozví ve středečním vydání Deníku, kdy vychází výsledková listina.

Po registraci lze hrát Tip ligu i na internetu. Webový hráč si navíc musí na prvním kuponu zvolit čtyřmístný číselný kód, který poté slouží spolu se startovním číslem jako přihlašovací údaj do webové aplikace na internetové adrese www.denik.cz/tipliga.
Do hry se lze zapojit kdykoliv i v průběhu soutěže a stále máte šanci i na hlavní výhru. To proto, že body za špatné tipy se odečítají, a náskok soupeřů tak svými tipy můžete dohnat.

NOVINKA – SOUTĚŽ TÝMŮ

Kromě osobních údajů a tipů hráči na kuponech vyplňují pole Supertrefa a bonusový kód. Supertrefa je tip na celkový počet vstřelených gólů v 10 tipovaných utkáních v každém kole a jde o pomocné kritérium pro určení vítěze v jednotlivých kolech při rovnosti bodů. Díky vyplněnému bonusovému kódu, který je v každém kole jiný, pak hráč získává dva prémiové body navíc. Na tištěný kupon zadává bonusový kód redakce. Za každý správně natipovaný zápas se připisují 2 body, za špatně natipované utkání se naopak jeden bod ubere.

Novinkou je soutěž týmů. Pokud se domluví tři hráči, můžou se zároveň zapojit i do hry tříčlenných týmů. Stačí, aby každý hráč uvedl na kupon název týmu, za který bude hrát, zbytek už zařídí redakce. Vítězný tým se může těšit na hodnotnou cenu.

Kompletní pravidla Tip ligy najdete na adrese www.denik.cz/tipliga.