Vynikajícího výsledku na něm dosáhla starší přípravka SK Klatovy 1898, která se radovala z titulu krajských šampionů. Dobře si vedla také přípravka Sušice, která v Rakové vybojovala 4. místo do první osmičky se dostaly také Horažďovice.
Soutěže se zúčastnilo 24 týmů, z nichž každý v sezoně odehrál 11 turnajů o čtyřech účastnících. Celkem tak každý tým absolvoval v sezoně 33 zápasů, které se mu počítaly do celkové tabulky.

Podle umístění v této tabulce byly celky pro finálový turnaj rozděleny do tří výkonnostních divizí po osmi týmech. Klatovy ve 33 zápasech ztratily jen dva body za remízu s Petřínem, proto jely do Rakové s medailovými ambicemi. „Už první zápas, ve kterém jsme vyrovnali 20 sekund před koncem, nám ale ukázal, že nám nikdo nedá nic zadarmo. Další dva zápasy jsme vyhráli 3:1, ale pořád to nebylo ono. Ale v play-off jakoby z nás spadla nervozita a výkony byly diametrálně jiné. Čtvrtfinále a semifinále jsme jasně vyhráli a ve finále nás čekala Viktoria Plzeň. V zápase jsme měli více šancí a zaslouženě vyhráli 3:1,“ řekl k úspěchu trenér Klatov Marek Lukeš.

Výsledky a střelci Klatov:

Základní skupina:
Klatovy – Rokycany 3:3 (Lukeš, Lobovský, Panoš), Klatovy – Petřín Plzeň B 3:1 (Moláček, Panoš, Gashi), Klatovy – Horažďovice 3:1 (Panoš 2, Lukeš). Čtvrtfinále: Klatovy – Kasejovice 9:1 (Panoš 3, Gashi 3, Lobovský, Papoušek, Šlechta).

Semifinále: Klatovy – Sušice 4:0 (Panoš, Lobovský, Lukeš, Lajpold). Finále: Klatovy – Viktoria Plzeň 3:1 (Panoš 3).
Medailisté: 1. SK Klatovy 1898, 2. FC Viktoria Plzeň, 3. FK Kohouti Rokycany.

Sestava Klatov: Hájek Jiří, Lajpold Denis, Papoušek David, Dulka Ondřej, Panoš Jiří, Lobovský Robert, Lukeš Marek, Gashi Denis, Šlechta Michael, Moláček Martin.

První červnovou sobotu se v Holýšově sešlo 16 nejlepších krajských týmů mladších přípravek. Nejlépe si z týmů z klatovského okresu vedly Horažďovice, které se dostaly až do finále, kde podlehly 2:5 Domažlicím.