Dvě branky v dresu vítězů zaznamenali Martin Kapusta s Ondřejem Marešem. „Povinné vítězství. Začali jsme dobře a brzy vstřelili dvě branky. Ale místo aby nás to uklidnilo, tak nás to spíš uspalo. Domácí nás trošku zatlačili a byli lepší,“ přiznal kouč staršího dorostu Klatov Martin Lepeška „Naštěstí se nám do konce poločasu podařilo vstřelit ještě jeden gól a tím soupeře definitivně zlomit. Druhá půle už byla zcela v naší režii,“ doplnil k hodnocení.

V západočeské metropoli naopak neuspěli klatovští fotbalisté do sedmnácti let, kteří padli těsně 0:1 a nebodovali již páté utkání v řadě. Podzimní derniérou pro oba pošumavské výběry bude sobotní duel s rezervou Petřína Plzeň. Hraje se v Klatovech, a to v tradičních časech. Starší dorost začíná již v deset hodin dopoledne, jejich mladší kolegové pak čtvrt hodin po poledni. „Do posledních dvou podzimních kol jsme si dali za cíl vybojovat čtyři body. Už máme tři, takže ještě něco uhrát s Petřínem“ má jasno kouč Klatov U19 Martin Lepeška.

Sportovní škola Plzeň U19 – SK Klatovy 1898 U19 0:5 (0:3)

Branky: 4. a 28. Kapusta, 52. a 76. O. Mareš, 6. Vacek. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 51. J. Marek – 14. L. Marek. Diváci: 40. Sestava Klatov: Švátora – Berka (60. Jiřík), F. Mareš, Hejduk (46. Homolka), L. Marek, Petrželka, Vacek, Kapusta (71. Škoch), O. Mareš, Barborka, Weber (67. Pivetz). Trenér: Martin Lepeška.

Sportovní škola Plzeň U17 – SK Klatovy 1898 U17 1:0 (0:0)

Branka: 75. Sosnovec. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 28. Janák, 33. Baumrukr – 64. Fiala. Diváci: 30. Sestava Klatov: Lucák – Urban (46. Weber), Škoch, Fiala, Pretzelmayer, Pivetz, Pešek, Svatoň (46. Chval), Tomaka, Ryba, Ouda (85. Korpa). Trenér: Karel Žák.