Staronový kouč v pátek nahradil odvolaného Jaroslava Voříška a po jediném tréninku na něj i jeho svěřence čekalo utkání, ve kterém museli Sušičtí bezpodmínečně uspět, pokud chtěli živit šanci na záchranu.

Vypjatý duel proti Čížové nakonec Sušičtí zvládli, svého protivníka přetlačili nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

O jedinou branku zápasu se postaral obránce Skrbek, který přesnou hlavičkou po centru Linharta ze standardní situace rozjásal domácí fanoušky. Čížová sice v závěru přidala a z dálky napálila ještě tyč, ale Sušice si již tři body vzít nenechala.

„Snažil jsem se dát mužstvo za velice krátkou dobu psychicky dohromady. Kluci přistoupili k zápasu hodně zodpovědně a snaživě," chválil svůj tým po zápase nový sušický trenér Jan Staněk.

Jeho mužstvo navíc udrželo proti Jihočechům čisté konto, což se Sušici povedlo teprve podruhé v aktuální sezoně.

„Hráli jsme poctivě dozadu a nedostali jsme gól, což je vzhledem k tomu, že Sušice inkasovala v celé soutěži přes šedesát branek, velké pozitivum," pokračoval Jan Staněk.

Na sušického trenéra přesto ještě čeká velké množství práce.

„S přístupem hráčů jsem spokojený, ale fotbalově je rozhodně co zlepšovat. Nejdůležitější ale je, že hráči mají snahu, chtějí něco zlepšit," dodal kouč Sušice.

Těžkou zkouškou o víkendu prošli fotbalisté Klatov. Svěřenci trenéra Milana Dejmka narazili v sobotu na vedoucí Tachov, který na jaře neztratil ani bod. První tým tabulky divize potvrdil v zápase roli favorita a zraněními oslabeného soupeře zdolal 2:0.

„V první půli byl Tachov jasně lepší a zaslouženě se ujal vedení. Po pauze jsme otevřeli hru, a soupeř se proto dostával do brejků, ze kterých naštěstí neskóroval. Bohužel jsme lacino inkasovali ze standardní situace. Především jsme si ale v zápase nevypracovali žádnou pořádnou šanci, to se pak vyhrávat nedá," mrzelo kouče Klatov.

Milanu Dejmkovi navíc přibily další vrásky na čele poté, co v nemocnici skončil kvůli otřesu mozku Tomáš Jůda.
„Je to nepříjemné, marodka se nám povážlivě zaplňuje," litoval kouč Dejmek.

Dominik Rejthar