Ihned po skončení fotbalového ročníku 2008/09 započaly v Mochtíně přípravné práce na zahájení investiční akce „Automatická závlaha a rekonstrukce hřišť“. Ta přinese místním sportovcům a hlavně fotbalistům významné vylepšení fotbalového stánku sportovního areálu v Mochtíně.

„Bylo to potřeba jak sůl, vytíženost hřišť je maximální,“ řekl Karel Šot, předseda mochtínského fotbalového oddílu a hlavní organizátor této akce.
„Prakticky každý den se zde trénuje, v sobotu a neděli se pak zde hrají mistrovská utkání, pořádají se turnaje. V mistrovských soutěžích má náš fotbalový oddíl šest družstev, když k mladší přípravce, starší přípravce, žákům, mužům „B“ a mužům „A“ jsme letos v červnu přihlásili znovu do soutěže (po jednoroční odmlce) opět i dorostenecký tým. S tímto počtem družstev se řadí Mochtín k nejpřednějším oddílům v klatovském okrese,“ informoval Šot.

„Na tréninkovém hřišti se navíc hraje amatérská fotbalová liga, využívá ho veřejnost, hlavně pak děti a mládež, své dovednosti zde předvádějí i hasiči, kteří se zde také pravidelně připravují na své soutěže,“ uvedl Šot.

Dotaci získala agilní TJ Sokol Mochtín od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Plánované práce sice hodně zdržely vytrvalé deště, ale v současné době je již hotova jímací nádrž u rybníka, ze které se bere voda na závlahu, pod povrchem hlavním fotbalového hřišti je položena závlaha, která je automatická, povrch hlavního hřiště byl navíc ošetřen a opraven tak, aby již 30. srpna na něj mohli poprvé vyběhnout žáci Sokola Mochtín v boji o mistrovské body proti FK Dukla Janovice.

Ve stejný den odpoledne se zde pak představí muži B Sokola Mochtín proti Tatranu Velké Hydčice, nového „pažitu“ pak postupně zde budou celý podzim 2009 využívat i další mochtínská mužstva.

Do této doby musí všechny týmy Sokola Mochtín zatím trénovat a hrát jen na hřištích sousedních oddílů. „Je to hodně náročné organizačně i finančně, ale musíme to překonat a těšit se na to, že brzo budeme hrát na svém,“ dodal Karel Šot.

V rekonstrukci je i treninkové hřiště (50x50 m), to však bude k dispozici mochtínským sportovcům až od podzimu příštího roku. Zatím mohou využívat hřiště s umělým povrchem, které je majetkem Obecního úřadu Mochtín a které je využíváno hlavně dětmi místní základní i mateřské školy i širokou sportovní veřejností včetně mládeže, žen i mužů TJ Sokol Mochtín.