Do stejné soutěže míří i poslední Jankov, který doma remizoval s TJ Klatovy. Hráči z města karafiátů si před posledním zápasem tohoto ročníku doma s týmem Strakonic pojistili účast v divizi v dalším ročníku 2008/2009.


I přes cenné vítězství TJ Sušice na horké půdě plzeňského Rapidu předposlední kolo krajského fotbalového přeboru potvrdilo již předpokládaný sestup týmu z města na Otavě z nejvyšší krajské soutěže.


Tento fakt je o to smutnější, že týmy z Pošumaví vyklízí pozice v kraji, což dokresluje již dlouho známý fakt, že fotbalový přebor Plzeňského kraje mužů byl nad síly divizní rezervy Klatov, která společně s TJ Sušice míří do 1.A třídy.


Fotbalovému mužstvu z města pod Svatoborem možná tento sestup pomůže, neboť jí čeká generační výměna stráží, kterou již trenér Karel Kalivoda zahájil, ale v situaci, kdy se hraje celý rok o záchranu, se tým jen velice těžko přebodovává za pochodu. Na to musí být čas a ten Sušice bude rozhodně mít, a vzhledem k dostatku fotbalových talentů jí čeká po sestupu další vzestup.


Jedinou útěchou je, že Chanovice nebudou přece jen v krajském přeboru samy, neboť je podpoří účastí v této soutěži po svém sestupu z divize další tým z Pošumaví, FK Horažďovice.

Miroslav Sedlmaier