Parádní formu má v současné době fotbalový záložník Petr Mužík z Klatov. Dvaadvacetiletý odchovanec lubské kopané, který kopal také v divizních Klatovech, nyní hájí barvy divizních Domažlic, přitom má lví podíl na spanilé jízdě nováčka celostátní futsalové ligy, Tullamore Dew Klatovy. Tomu totiž také velkou zásluhou fotbalového hračičky a obrovského bojovníka Petra Mužíka patří v těžké konkurenci jedenácti týmů po patnácti odehraných zápasech vynikající páté místo.

Mladý hráč z Pošumaví je přitom postrachem strážců svatyní soupeřů, kterým dokázal nastřílet šestnáct branek, a zcela zaslouženě tak usedl na trůn sálových kanonýrů. Mužíkův nesporný talent nezůstal bez povšimnutí a výborně technicky vybavený fotbalista obdržel pozvánku mezi naši futsalovou elitu, do reprezentačního výběru České republiky.

Klatovan se ani teď v zimě, kdy je klid fotbalových zbraní, nezastaví. Brzy ráno odchází z domova do zaměstnání, odkud míří odpoledne buď na hřiště, nebo do haly, a a vrací se domů pozdě večer. Přesto si s námi velice ochotně povídal.

Svými výkony v celostátní futsalové lize jste si řekl o reprezentační dres. Co pro vás znamená pozvánka mezi nejlepší futsalisty u nás?
Mám obrovskou radost. Je to paráda. Ale musím přiznat, že jsem to nečekal. Ano, nyní se mi daří, ale rozhodně to není jen moje zásluha. Velký podíl na tom mají i moji futsaloví spoluhráči z Tullamore Dew Klatovy. Já jsem slízl smetanu.

Kdy si odbydete reprezentační premiéru?
V sobotu 24. ledna máme sraz v kempu v Jilemnici, kde nás v rámci soustředění čekají dva tréninky a přátelské utkání s naší reprezentační jedenadvacítkou.

A dál?
Netuším, nejdříve jsem si myslel, že v Jilemnici ještě projdeme jakýmsi výběrovým sítem, ale podle počtu pozvaných se zdá, že tomu tak nebude a já opravdu reprezentační dres obléknu. Pořád tomu ale nemohu věřit.

S kým si na palubovce při futsale nejvíc rozumíte?
V Tullamorce máme perfektní partu. Táhneme všichni za jeden provaz a jsme výborně sehraní. Ono by to jinak ani nešlo.

Ale přece jen, kdo vám herně nejvíc sedí?
Asi Zbyněk Toman a Antonín Presl.

Tvrdíte, že i přes výborné výkony a futsalovou formu zůstává u vás na prvním místě velký fotbal.
Je to tak, velký fotbal je pro mne pořád prioritou. Ale futsal mám moc rád.

Proč?
Bavím se jím. Pořád se v něm něco děje, je to fofr. Je to určitě fyzicky náročnější. Když je člověk na hřišti, musí to tam prostě naplno odjezdit, odfrkne si až na střídačce. Velký fotbal je v tomhle směru hodně jiný.

Tullamore Dew Klatovy je nováčkem celostátní Red futsal ligy a při své premiéře si vede nadmíru dobře.
Do této soutěže jsme šli s cílem udržet se. Takže naše páté místo po patnácti zápasech je nad naše veškerá očekávání. A to jsme klidně mohli mít bodů na kontě víc než těch jedenadvacet, které máme.

Jak to?
Mohli jsme bodovat s týmy, které byly k poražení. Bylo to především na začátku soutěže, kdy jsme si zřejmě platili nováčkovskou daň. Ale teď si to už sedlo.

Je velký rozdíl mezi krajskou soutěží, jejíž účastníky jste byli v minulé sezoně, a celostátní ligou, kam jste postoupili?
Neuvěřitelný. Celostátní liga je úplně o něčem jiném, je mnohem kvalitnější. Tyhle dvě soutěže se vůbec v tomto směru nedají srovnávat.

Kromě sálové kopané jste dosáhl také nezanedbatelných úspěchů v plážovém fotbale.
S Plzeň teamem jsme vybojovali titul mistra České republiky.

Jaké máte další plány v tomto fotbalovém odvětví?
Kontaktoval mne manažer české reprezentace plážového fotbalu s tím, že jeho tým by měl sehrát přátelský zápas na Kubě s tamním výběrem. A tak i já bych měl být u toho.

Nabídky se hrnou, neutrpí tím vaše láska číslo jedna – velký fotbal?
Už teď je fuška to všechno skloubit. Ale jak už jsem řekl, fotbal je u mne na prvním místě. Kopu nyní v divizních Domažlicích, kde jsem maximálně spokojený. Tento klub mi vychází maximálně vstříc, jsme v plné zimní přípravě a mně umožnil zúčastnit se reprezentačního futsalového kempu.

Co je vaší nejsilnější zbraní na fotbalovém trávníku?
Já nevím, co je mojí předností, to asi otázka pro někoho jiného.

Hodně se lze naučit a poctivě natrénovat, ale vy jste fotbalovým hračičkou s talentem od přírody. Ten jste zdělil po mamince, která je oporou obranných řad amatérského týmu Vodnic?
Po mamince mám spíš jen krásné oči.

Kterou nohu máte fotbalově silnější?
Mám jen pravou, levá je fakt pouze oporou.

Zimní příprava bývá mezi fotbalisty dost nepopulární. Jak je to u vás?
Nejsem výjimkou. Přímo nesnáším běhání, kterého je teď až až. Beru to ale jako nutné zlo, vím, že bez tohoto drilu se prostě neobejdu.

Máte nějaký fotbalový vzor?
Obdivoval jsem vždycky Tomáše Rosického.

Pošihlával jste někdy po jiném sportu?
Myslím, že kdybych nehrál fotbal, byl bych tenistou. Tenis mám rád, ale cizí mi není žádný sport. Ke sportování jsem byl vedený odmalička.

Zřejmě kvůli vašemu současnému fotbalovému vytížení zanedbáváte rodinný život.
Ráno brzy odcházím a vracím se až večer. Ale mám plnou podporu celé rodiny. Rodiče i sestřička mi moc fandí, moje přítelkyně také, i když sice občas láteří, ale je velice tolerantní a ví, že bez fotbalu bych nemohl být. Všem za zázemí, které mi vytváří, děkuji, bez pohody doma by to nešlo.

Co je vaším přáním do nadcházejících dnů?
Hlavně zdraví, když to nebude, nebude ani nic jiného. Mám teď super období, tak snad, aby také vydrželo co nejdéle.