Horolezce, kterému se přetrhlo lano a on se řítí do hlubiny a má přitom jen malou šanci, že se něčeho zachytí, připomínají klatovští divizní fotbalisté. Ti tentokrát dostali výprask v Praze a jsou spolu s Vejprnicemi přikováni ke dnu tabulky skupiny A.


Vltavín-Klatovy 6:0 (2:0). Hosté bez Bouberleho, který měl v sobotu maturitní ples, a zraněného Meszározse začali dobře a s favoritem drželi první čtvrthodinu krok. Vltavín ale postupně získal převahu, kterou ve 30. minutě zúročil ve vedení, když se z přímého kopu krásně trefil do šibenice Pospíšil. Za 7 minut navíc Pražané překonali bezmocného Lorence podruhé. I po změně stran kralovalo na hřišti domácí mužstvo, které se mnohem lépe pohybovalo a předčilo klatovské fotbalisty v kombinaci.

„Absolutně jsme na to neměli, ve druhé půli nám nastříleli ještě další čtyři góly. Vše bylo po centrech ze stran zakončených střelou z „voleje“, jen šestý gól jsme si v podstatě dali sami, když Mirga nahrál domácímu hráči přímo na nohu. Něco takového jsem v životě neviděl,“ posteskl si klatovský trenér Jiří Toman a dodal: „Už aby byla zimní přestávka. Minule jsme sice zahráli dobře, ale teď jsme zase psychicky dole. S týmy, jako je Vltavín, se teď nemůžeme rovnat.“


Poločas: 2:0. Branky: 30. Pospíšil, 37. Socha, 52. Marčík, 55. Kryštof, 73. Oliva, 90. Freisler. Rozhodčí: Lerch. ŽK: 0:1. Diváků: 100. TJ Klatovy: Lorenc – Rendl, Viktora, Hovorka, Bušta – Matějka (65. Sýkora), Janda (46. György), Zedník (75. Mirga), Pavlík, Cihlář – Beneš.


Další zápasy: Meteor–FK Admira 5:1 (4:0), Votice –FK Příbram B 1:4 (0:2), SK Benešov–Prachatice 1:4 (0:2), Tachov–Milevsko 3:1 (1:1), SK Motorlet–Domažlice 3:0 (1:0), SK Strakonice–Třeboň 4:2 (4:0), Vejprnice–Hořovicko 0:2 (0:2), Loko Vltavín.