Série pokračuje. Viktoria porazila i Brno

Plzeň – Nezaváhali. Fotbalisté Viktorie Plzeň vyhráli už jedenácté utkání v řadě od začátku ligové sezony. V neděli doma porazili 3:0 Zbrojovku Brno, vedenou bývalým koučem Plzně Romanem Pivarníkem. O branky se postarali Krmenčík, Hořava a Kopic.

22.10.2017

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.Foto: Deník / VAIZ Zdeněk

Trenér Viktorie Pavel Vrba opět protočil sestavu – oproti zápasu s Luganem udělal sedm změn. Tou největší byl návrat Davida Limberského, který nastoupil poprvé po měsíci po zlomenině v obličeji v zápasu v Mladé Boleslavi. Zkušený zadák nastoupil se speciální ochranou maskou na obličeji.

Plzni chvíli trvalo, než její střelci vypilovali mušku, ale pak už to začalo létat. Gól Krmenčíka v 18. minutě kvůli ofsajdu ještě neplatil, ale po půlhodině hry se už nejlepší ligový střelec trefil, když udělal kličku i brankáři Melichárkovi a otevřel skóre. Viktoria rychle kombinovala, soupeř nestíhal. Po dvou krásných akcích přidali další dvě branky Hořava s Kopicem. Navic měl dvě velké šance Kolář. Viktoria svého soupeře drtila.

Hráči Viktorky porazili v neděli doma 3:0 Zbrojovku Brno.

V úvodu druhé půle mohlo Brno snížit, po chybné Kozáčikově rozehrávce měl na kopačce gól Lutonský, ale gólman Viktorie svoji chybu napravil a jeho střelu výborným zákrokem vyrazil na roh. Viktoria měla i nadále převahu. Čtvrtý gól mohl přidat svému bývalému klubu střídající Řezníček, ale Melichárek jeho střelu po sólovém úniku zneškodnil. Další gól už téměř deset tisíc diváků v Doosan Areně nevidělo.

Hlasy po utkání Viktoria Plzeň - Brno
Pavel Vrba (trenér Viktorie): Začátek byl opatrný, druhá část prvního poločasu ale byla z naší strany velmi dobrá a rozhodla zápas. Mrzí mne, že jsme ve druhé půli mohli skóre navýšit, ale šance jsme nevyřešili dobře. Celkově jsme ale dobře kombinovali a zaslouženě vyhráli. Co se týká startu Davida Limberského, David trénoval už bez úlev, zvykal si na masku, která ho určitým způsobem limituje. Chtěli jsme ho nasadit až v zápase v Karviné, ale podle mne to bylo správné rozhodnutí. David mužstvu opět pomohl, je to pro nás velmi důležitý hráč.“

Roman Pivarník (trenér Plzně): Po fotbalové stránce se Plzni nemůžeme rovnat, ale chtěli jsme ji víc potrápit. V první půli jsme soupeři jeho úlohu favorita usnadnili svými chybami. Závěr první půle jsme nezvládli. Měli jsme obrovský respekt, báli jsme se hrát, kazili jsme a dostávali se pod tlak. Ve druhé půli už to bylo lepší, zvedli jsme se a měli jsme i šance, bohužel jsme je neproměnili. Na druhou stranu jsme opět Plzeň pouštěli do šanci a bylo naše štěstí, že už nedal další gól. Když fanoušci skandovali moje jméno, moc mě to potěšilo. V Plzni jsou vynikající diváci.“

David Limberský (obránce Viktorie): „Výhra se lehce nerodila. Prvních pětadvacet minut bylo hodně vyrovnaných, úvodní gól nás pak nakopl. Do poločasu jsme dali další dvě branky a stav 3:0 už nás uklidnil. Ve druhém poločase jsme měli hodně brejkových situací, ale nedotáhli jsme je do konce. Škoda, že jsme nepřidali další gól, ale jsme samozřejmě spokojen.“

Střelec druhého gólu Tomáš Hořava: „Brno nehrálo špatně, mělo nadějné střely z dálky. Potom se nám povedlo rozhýbat jejich obranu a byla jen otázka času, kdy to tam padne. Chtěli jsme navázat na formu v lize a jsem rád, že se nám to povedlo a trochu jsme dali zapomenout na čtvrteční zápas s Luganem. Série výher je úžasná a chceme v ní co nejdéle pokračovat. Náskok je veliký, což je pro nás jenom dobře, na druhou stranu ještě zbývá devatenáct kol do konce. Určitě nehodláme nic slavit předem.“

Střelec třetí branky Jan Kopic: „Více než můj gól mě potěšila přihrávka na důležitou první branku Michaelovi Krmenčíkovi. Chtěli jsme hlavně odčinit nepovedený čtvrteční zápas s Luganem. Jsem rád, že se nám to podařilo.“

Viktoria Plzeň – Zbrojovka Brno 3:0 (3:0) Branky: 30. Krmenčík, 42. Hořava, 45. Kopic. Rozhodčí: Ginzel – Kotalík, Černý. ŽK: Hájek - Juhar, Pavlík. Diváci: 9740.
Viktoria: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Limberský (84. Havel) – Hořava, Hrošovský – Kopic, D. Kolář, Zeman (79. Pilař) – Krmenčík (71. Řezníček). Trenér: Vrba.
Zbrojovka: Melichárek – Vraštil, Pavlík, Kijanskas, T. Jablonský – Sedlák – Juhar, T. Pilík (78. Buchta), Michal Škoda, Lutonský (76. Přichystal) – Koné. Trenér: Pivarník.

Autor: Václav Vacek

22.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Nástrojař 26 000 Kč

Nástrojaři NÁSTROJAŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Doporučenky budou vyřizovány každý pátek v čase 9:30 - 14:00 hodin., NÁSTROJAŘ / KA - SOU v oboru nástrojař, obráběč kovů, zámečník, praxe 3 roky, znalost čtení výkresové dokumentace, manuální zručnost, uživatelská znalost práce s PC, ŘP B, zkoušky jeřábník, vazač výhodou, řidič VZV výhodou, znalost práce s frézkou výhodou, laserové navařování výhodou. Nabízíme ohodnocení odpovídající vzdělání a praxi, měsíční prémie, příspěvek na stravování, dojíždění, dovolenou navíc, benefitový program, práci v perspektivní společnosti. Pracoviště: Novares cz janovice s.r.o., Rozvojová zóna, č.p. 555, 340 21 Janovice nad Úhlavou. Informace: Helena Pliešovská, +420 725 596 005.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební mistr 23 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve stavebnictví VEDOUCÍ PARTY PRO INŽENÝRSKÉ STAVBY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: POŽADUJEME: řidičský průkaz sk. B, flexibilita, ochota, praxe v oboru, praxe s vedením party lidí, NABÍZÍME: příspěvek na stravování. Neposkytujeme ubytování!, Nabídky s životopisem zasílejte na e-mail mzdy@lesnistavby.cz, Kontakt: Trešová Lenka, tel.: 376 571 106, e-mail: mzdy@lesnistavby.cz. Pracoviště: Lesní stavby, s.r.o., Palackého, č.p. 764, 340 22 Nýrsko. Informace: Lenka Trešová, +420 376 571 106.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 16 000 Kč

Svářeči SVÁŘEČ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Mzda: 16 000,-Kč + prémie, Pracovní doba: 6 - 14:30 hod., Kontakt: Volf Emanuel, tel.: 602 441 949, e-mail: volfe@volfe.cz. Pracoviště: Emanuel volf- provozovna, K Letišti, č.p. 668, 339 01 Klatovy 1. Informace: Emanuel Volf, +420 602 441 949.

Výroba - Výroba Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 12 500 Kč

Zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci ZPRACOVATELÉ MASA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Agenturní zaměstnání, krátkodobé zaměstnání, Pracoviště: Drůbežářský závod Klatovy, a.s. - ul. 5. května 112, Dvou nebo třísměnný provoz, Kontakt možný telefonicky 9-15 hodin, paní Johánková 777 897 195., Výběrové řízení pro účely ÚP ČR se bude konat na KoP Klatovy.. Pracoviště: Kolja s.r.o. - pracoviště drůbežářský závod klatovy a.s., ul. 5. května, č.p. 112, 339 01 Klatovy 1. Informace: Zdeňka Johánková, +420 777 897 195.

Ilustrační fotografie.

Spor cizinců v Plzni na ubytovně skončil rvačkou

Dívka z dětského domova je už druhý týden nezvěstná

Protestovali proti úložišti radioaktivního odpadu

Pačejov, Maňovice – Zhruba sto padesát pěších, cyklistů i motorkářů vyrazilo v sobotu odpoledne od kulturního domu v Pačejově nádraží na trasu patnáctého ročníku protestní akce Na kole a pěšky proti úložišti.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Vrhaveč – Osm týmů startovalo na 2. ročníku turnaje v malé kopané Dragon Cup ve sportovním areálu Sokola Vrhaveč.