Jarní rokycanské trápení pokračuje i nadále. Tým s ambicemi na postup mezi divizní smetánku nevyhrál ve druhé polovině nejvyšší krajské soutěže ani na čtvrtý pokus. Prohra v Žihli (1:2) v rámci 19. kola navíc znamenala již třetí porážku v řadě.

Žihle – Rokycany 2:1
„Po dlouhé době jsme bodovali, takže jsme moc šťastní. Rokycany sice měly optickou převahu, ale daly jen jeden gól, zatímco my jsme vstřelili dvě branky. Je to pro nás velmi důležité vítězství směrem k záchraně – o ní budeme jednoznačně bojovat,“ řekl odhodlaně kouč Žihle Robert Otcovský.
Poločas: 1:1. Branky: 42. Brož, 67. Vukliševič – 29. Pavel Aubrecht. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 2:2. Diváci: 53. Hřiště: UMT Žihle.
Žihle: Bláha – Rázek, Worzischek, Rambousek, Půta, Vukliševič, Krofta, Bláha, Romanovskyy, Brož, Peterka. Trenér: Robert Otcovský.
Rokycany: Špiroch – Lukáš Aubrecht, Filipec, Ineman, Černý, Procházka, Pavel Aubrecht, Vileta, Vaščák, Ječmen, Debellis. Trenér: Robert Vágner.

Horní Bříza – Stříbro 0:1
„V úvodu utkání jsme byli lepším týmem, ale své brankové příležitosti jsme nevyužili. Poté se hra vyrovnala, ale hrálo se bez vyložených šancí na obou stranách. Na začátku druhého dějství jsme udělali chybu ve středu hřiště a zbytečně inkasovali. Ve zbytku zápasu jsme i přes pár příležitostí vyrovnat už nedokázali,“ litoval trenér domácích Martin Löffelman.
Poločas: 0:0. Branka: 49. Bůžek. Rozhodčí: Šiška. ŽK: 3:4. ČK: 90+3. Pleško (S). Diváci: 100.
Horní Bříza: Schimmer – Sedlecký, Václav Zavadil, Lavička, Sedlák (78. Lomoz), Macháček, Janka, Pavel Chocholatý (81. Němeček), Kraček, Jan Paukner (55. Frank). Trenér: Martin Löffelman.
Stříbro: Dolejš – Blažek, Korynta, Pavlas (46. Mikulovský), Pleško, Tůma. Mráček (88. Petr Žíla), Dyk (90. David Žíla), Lanfranchi, Kohut, Bůžek. Trenér: Lukáš Pleško.

Chotíkov – Sušice 4:0
„Po dvou nevydařených zápasech se nám podařilo opět naplno bodovat. Do našeho druhého gólu to byl vyrovnaný zápas, ale po jeho vstřelení už bylo jen otázkou, kolik branek ještě dáme,“ zhodnotil duel se Sušící spokojený chotíkovský trenér Petr Nykles.
Poločas: 2:0. Branky: 41. a 64. Kluska, 37. David Míka z penalty, 78. Kučera. Rozhodčí: Křen. ŽK: 0:1. Diváci: 85.
Chotíkov: Bejdák – Forman, Vlk, Kluska, Kučera, Pechler, David Míka, Martin Míka (33. Kadlec), Michal Prais, Rozboud (89. Martin Prais), Schleis (78. Krásl). Trenér: Petr Nykles.
Sušice: Gill – Patrik Hubáček (69. Halas), Kodýdek, Skuhra, Miroslav Vrhel, Klíma, Varga, Vašák (73. Kramár), Pavel Hubáček, Čanecký, Králík (88. Vichr). Trenér: Petr Janda.

Vejprnice – Domažlice B 0:0
„Pěkný fotbal, který skončil zaslouženou remízou. Zápasu by víc slušela plichta 2:2 než 0:0, ale to se někdy stává. V penaltách jsme byli šťastnější,“ shrnul partii na půdě rozjetých Vejprnic kouč Domažlic B Martin Steinbrücker.
PK: 3:5. Rozhodčí: Bureš. ŽK: Hráno bez karet. Diváci: 55.
Vejprnice: Faltus – Puhlovský, Havránek, Rada, Rauch, Davídek, Kolář, R. Křen (82. Bárta), Svoboda (87. Bernard), Paul, Lhotka (38. Ženíšek). Trenér: Jiří Šámal.
Domažlice B: Bratanič – Kubr, Tomás Korelus, Lucák, Hojda, Kadlec, Sova, Jakub Korelus, Vlček (78. Kalný), Pavlíček, Buršík. Trenér: Martin Steinbrücker.

Nýrsko – Mýto 3:2
„Vyrovnaný zápas, který se hrál za velmi těžkých podmínek. Ať už to byl složitý terén nebo silný vítr. My jsme ale nakonec ve finále byli o něco šťastnější než soupeř a připsali si tři body,“ uvedl kouč domácího Nýrska Karel Kalivoda.
Poločas: 2:1. Branky: 30. Kotlan, 36. Výtisk, 86. Tomáš György – 8. Rieger, 70. Burket. Rozhodčí: Volf. ŽK: 2:0. ČK: 75. Tomáš Valenta (Nýrsko). Diváci: 150.
Nýrsko: Moravec – Výtisk (89. Pavlík), Kopřiva, Bastl (76. Šnour), Tomáš György, Karel Kalivoda ml., Antonovics (46. Rubáš), Tomáš Valenta, Lužný, Brož (92), Kotlan (85. Matěj Valenta). Trenér: Karel Kalivoda starší.
Mýto: Vild – Veverka, Abrt, Martin Brož (98), Anténě, Lupáč, Nohýnek (23. Kotnauer), Štych, Krátký (38. Burket), Rieger, Švejda. Trenér: Zbyněk Drozda.

Luby – Lhota 1:1
„Myslím si, že jsme si za předvedenou hru zasloužili tři body, ale vzhledem k okolnostem, které bych nerad uváděl, jsme rádi i za výhru v penaltách,“ řekl asistent trenéra Lhoty Josef Humeník mladší.
PK: 8:9. Poločas: 0:1. Branky: 81. Voráč z penalty – 43. David Křížek. Rozhodčí: Bogdan. ŽK: 2:7. Diváci: 184.
Luby: Hromada – Veselka, Karel Křížek, Voráč, Vejskal, Nešpor (65. Raišl), Čipera (72. Matěj Pivoňka), Cole, Koželuh, Aleš Čížek (79. Skýpala), Švec. Trenér: Vladislav Smolík.
Lhota: Böhm (90+2. Riška) – Záhrobský, David Křížek (87. Paul), Michael Křížek, Černý, Nový, Horník, Šroubek, Kotrnoch, Varga, Salák (67. Langer). Trenér: Eduard Kubata.

Holýšov – Tachov 1:6
Šílený anglický týden zvládli fotbalisté vedoucího Tachova na jedničku. Nejprve před týdnem rozstříleli Rapid 5:0, v páteční dohrávce 17. kola vyzráli na domácí Nýrsko 4:1 a v nedělním utkání 19. kola si v Holýšově otevřeli střelnici a vyhráli jednoznačně 6:1.
Poločas: 1:2. Branky: 34. Černohorský (PK) – 6. Bydžovský, 39. Skopový, 50. Žemlička, 84. Čížek, 87. Vyleta, 89. Jeniš vlastní. Rozhodčí: Koura. ŽK: 1:3. Diváci: 100.
Holýšov: Horáček – David Zavadil, Trhlík, Kaas, Miroslav Černohorský, Valachovič, Staněk, Vnouček, Jeniš, Nemček, Sušánka. Trenér: Štěpán Hirschl.
FK Tachov: Houdek – Bydžovský (61. Folejtar), Ruda, Šácha (61. Čížek), Martin Knakal, Habart (64. Kořínek), Skopový (83. Landrgott), Vyleta, Blatnický, Žemlička (85. Beneš), Tušl. Trenér: Martin Knakal.

VE STŘEDU SE HRAJÍ DVĚ DOHRÁVKY

Luby, nebo nováček z Horní Břízy? Chotíkov, nebo béčko Domažlic? Kdo z těchto týmů bude šťastnější po skončení středečních dohrávek odložených duelů?

Výsledky odehraných odložených zápasů:
17. kolo: Holýšov – Baník Stříbro 2:0 (22. Vnouček, 88. Jeniš), Nýrsko – Tachov 1:4 (46. Bastl – 20. Vyleta, 28. Bydžovský, 75. Žemlička, 88. Čížek).

Termíny zbývajících odložených zápasů:
16. kolo: Luby – Horní Bříza (zítra 16.30), 17. kolo: Chotíkov – Domažlice B (zítra 16.30), Slavia Vejprnice – Luby (11. dubna v 17.00 hodin).