Sálovkáři SF TRIVEL Klatovy A, kteří zásluhou výborného závěru vybojovali v minulém ročníku základní části celostátní futsalové ligy účast v play off, kdy postoupili mezi osm nejlepších ligových týmů, mají za sebou čtyři kola nové sezony.

Po prvních dvou kolech, která absolvovali dvěma zápasy na palubovce v Prachaticích, byli pořadatelem jedné ze tří skupin v sobotu ve sportovní hale v Nýrsku.

Na tamní palubovce se již vyhnuli přímému souboji s mistrem ligy Chemcomexem Praha, se kterým prohráli v Prachaticích 1:4. Další dva soupeři, se kterými se střetli, ale byli hratelní, a zejména ze souboje se sálovkáři z Nového Boru měli velkou šanci vyjít poprvé s plným bodovým ziskem. Naposledy se Klatovy s oběma střetly 30. ledna v Praze, kde nad Novým Borem zvítězily 5:0 a s druhým týmem z Jilemnice hráli nerozhodně 4:4.
Z důvodu vytíženosti hráčů, kteří plnili svoje klubové povinnosti ve velkém fotbalu, to ani v Nýrsku nevypadalo se složením týmu před prvním zápasem s Novým Borem dobře. V kádru trenéra Antonína Kopeckého neměli klasického brankáře a poté, kdy záhy musel odstoupit pro natažený sval při rozcvičování Martin Štancl, nebylo na lavičce klatovského týmu vůbec přelidněno.

SF TRIVEL Klatovy A - FK ADRIA Nový Bor 2:2 (1:1). Klatovští nemohli od úvodních minut počítat s účastí brankáře Michala Javorského a jeho spoluhráče Jana Michela ze Strážova, kteří si plnili své klubové povinností v utkání v Lubech a s dalšími hráči z Klatov, kteří hráli v Nepomuku, a tak musel do branky nastoupit hráč z pole Michal Frous. Ten si za to zasloužil pochvalu, neboť kromě toho, že se blýskl v úvodu výbornými zákroky, dokázal do nástupu Javorského udržet čisté konto.

Bez ohledu na tento stav chtěli domácí v prvním utkání získat všechny tři body. To se jim začalo hned dařit, když hned v 1. minutě rozvlnil síť hostů Toman a vstřelil vedoucí branku. Ale v 11. minutě se podařilo hostům srovnat a udržet nerozhodný výsledek do konce prvního poločasu. Hra byla vyrovnaná až do 27. minuty, kde se domácím podařilo po krásné kombinaci, na jejímž konci byl opět Zbyněk Toman, strhnout vedení znovu na svoji stranu. Hosté, kteří vycítili, že mají v tomto zápase šanci, se s tímto stavem nechtěli smířit a v 36. minutě se jim podařilo srovnat utkání na konečnou remízu. Branky: 1. a 27. Toman - 11. Strouhal, 36. Holub. ŽK: 1:2 (Kloubek J. - Petrželka, Toman). Počet chyb: 7:8. Rozhodčí: Půček - Povolný.

SF TRIVEL Klatovy A - SK SICO Jilemnice 2:3 (2:1). Domácí prahli po zisku prvního vítězství a do zápasu vstoupili velkým náporem, který korunovali v 5. minutě brankou Františka Petrželky. Na vyrovnávací gól hostů, který vsítil ve 13. minutě Kraus, Trivel odpověděl minutu před koncem prvního poločasu brankou Lukáše Königa. V druhém poločase se hosté herně zlepšili a ve 30. minutě po tvrdé střele vypadl domácímu brankáři míč přímo před nohy úspěšnému střelci hostů Krausovi, ten se nemýlil a vyrovnal na 2:2. Tentýž hráč se v 36. minutě se výborně uvolnil na brankovišti a završil svůj hattrick, kterým zajistil Jilemnici šťastné vítězství. Domácím tak jejich snaha bodovat opět doslova proklouzla mezi prsty. Branky: 5. Petrželka, 19. König – 13., 30. a 36. Kraus. ŽK: Petrželka - Paulů, Kraus. Počet chyb: 7:8. Rozhodčí: Půček - Nepraš.

Ostatní výsledky z Nýrska:

CHEMCOMEX Praha A - FK ADRIA Nový Bor 7:1, CHEMCOMEX Praha A – SK SICO Jilemnice 4:1 (1:1).

Další kolo čeká na futsalisty Trivelu v sobotu ve sportovní hale v Náchodě. Od 17.50 hodin se střetnou s SK GOLL Běloves a od 18.40 hodin s BOMBY K TYČI Vamberk.

Miroslav Sedlmaier