Kategorie žáků

S fotbalovým podzimem v oddílu TJ Klatovy mohou být spokojeni pouze trenéři žákovských kategorií. Jejich výsledky a výkony zhodnotil šétrenér sekce mládeže TJ Klatovy Ludvík Fremut: „A tým starších žáků skončil po podzimním účtování na třetím místě se ztrátou dvou bodů na první příčku, což není špatná pozice pro jarní rozhodující boje. Tým byl nově tvořen v létě, velice byly znát odchody dvou odchovanců Víti Chasina a Luboše Thomayera, do FC Viktorie Plzeň. Herní projev týmu v posledních kolech byl pro trenéry uspokojivý.

Záloha starších žáků prezentující se v krajské soutěži je příslibem do příštího roku, na podzim neztratila ani bod a drží se na prvním místě v tabulce. Mladší žáci si také drží čelo tabulky, v krajském přeboru okusili jen jednou hořkost prohry.

Do okresního přeboru starších přípravek jsme letos přihlásili nezvykle pouze jedno družstvo. V průběhu podzimu jsme tým doplnili o několik hráčů, dnes bychom počtem mohli postavit dva týmy do soutěže. I přes veškerou snahu trenérů výkonnost hráčů v této kategorii však nedosahuje požadované úrovně a postavení v tabulce odpovídá schopnostem a možnostem tohoto družstva.

V okresní soutěži mladší přípravky se prezentujeme dvěma družstvy. A tým tvořený hráči ročníku 2001 po třech letech poctivé práce sklízí své ovoce a odměnou je jim první místo v tabulce. Béčko mladší přípravky je tvořeno hráči ročníku narození 2002 a mladší, kteří s fotbalem začínají. Kluci jsou na začátku své fotbalové kariéry a s touto hrou se teprve seznamují, ale i tak se jim podařilo již ochutnat jednou chuť vítězství.

Kategorie dorostu

„Odchodem Michala Lukeše, Václava Sýkory, Jiřího Matějky a Petra Výtiska odešlo z mužstva staršího dorostu i osmdesát pět procent branek loňské sezony. Mužstvo museli převážně táhnout hráči ročníku narození 1991, doplnil jej ročník 1992, případně z mladšího dorostu ročník 1993. Již na samém počátku podzimní části bylo více než zřejmé, že budou problémy, a dosti velké. V utkáních nám cítelně chyběl kvalitní útočník, hráč s dobrým zakončením. Navíc se již ve třetím kole nešťastně zranil David Kazmirčík, pilíř obrany, a vypadl na následujících sedm utkání. Další vážné zranění postihlo Petra Ulrycha, a to byla pro nás taktéž velká ztráta. Celkově zisk deseti bodů za tři vítězství a jednu remízu je málo, pro snažší průběh jarní části nám chybí šest až osm bodů. Za podzimní část musím vyzdvihnout hru i celkové působení kapitána mužstva Martina Jandy, zároveň nejlepšího střelce mužstva, tíha na něm byla velká jak ve hře založní řady, tak i ve finální části hry. V mnoha utkáních nás podržel brankář Ondřej Kašpar, výkonnostně šel nahoru obránce David Kološ, zhodnotil podzim trenér staršího dorostu trenér Ján Gašpár.

„Hodnocení podzimní sezony bych rozdělil do tří období. V období prázdnin jsme se v podstatě dávali dohromady, ale nakonec dosažené výsledky v divizi byly nad očekáváním. Na začátku školního roku se projevil přechod kluků na střední školy, a tím i pokles účasti na trénincích. Dalším významným faktorem byla zranění nebo nemoc klíčových hráčů. Zde se naplno projevil úzký kádr. Výsledky v tomto období byly velice špatné. V poslední třetině podzimu se již vraceli hráči po zraněních nebo nemocech, byť nerozehraní, byli platní. Co se týká výsledků, ty odpovídaly našim možnostem, i když v některých zápasech jsme si vybrali pořádnou porci smůly. Na podzim nás jasně přehrály pouze Vejprnice a Příbram. V ostatních zápasech jsme hráli minimálně vyrovnané partie, ve kterých rozhodovala naše nemohoucnost v koncovce. Před začátkem soutěže jsem předpokládal, že budeme mít na kontě osmnáct bodů, což se nám nepodařilo. Je velmi potěšitelné, že již teď projevili zájem s námi trénovat někteří hráči, kteří již chtěli z různých důvodů v Klatovech skončit,“ řekl k výkonu mladšího dorostu trenér Vladimír Kudláček.

Klatovy B

„Do sezony jsme po sestupu z 1. A. třídy vstupovali s velmi úzkým kádrem, ale s cílem pokusit se hrát důstojnou roli v 1. B. třídě. Získané čtyři body jsou zklamáním i proto, že některé zápasy, jako doma s Předenicemi a Švihovem, jsme smolně prohráli a tyto výsledky nás sráželi níž a níž. Podařilo se nám vyhrát jen jeden zápas a uhrát jednu remízu. Jelikož jsme devadesát procent venkovních zápasů hráli ve stejný čas jako zápasy A týmu, a na zápasy jsme několikrát odjížděli v jedenácti nebo dvanácti hráčích s několika mladšími dorostenci. Z hráčů bych chtěl vyzdvihnout starší kluky: Krause, Kováče, Ježka a Lukeše a také pomoc kluků z áčka a z dorostu,“ řekl na adresu klatovské rezervy Adam Popelka.

Klatovy A

„Pro podzimní část jsem si představoval, že se budeme pohybovat někde okolo desátého místa. Protože po sestupu z divize odešlo osm hráčů, do nové sezony jsme nastupovali s hodně omlazeným mužstvem, které mělo věkový průměr kolem jednadvacetilet. Bohužel nám ale chyběl v manšaftu alespoň jeden zkušený hráč, který by dokázal mladé uřídit správným směrem, namotivovat je nebo naopak uklidnit. Jediným starším, zkušeným hráčem v týmu byl gólman Herman, který byl sice v brance oporou, ale logicky nemohl dirigovat hru v poli. Mužstvu chyběla hlavně zkušenost, kluci nejsou špatní fotbalisté, ale musí na sobě ještě pracovat. Také nás provázely absence kvůli zranění, na několik zápasů chyběli Meszároš, Bouberle nebo Matějka. Často museli zaskakovat kluci z béčka, ale to nebylo ideální. Získali jsme jen deset bodů za tři výhry a jednu remízu, odstup od těch před námi je přesto minimální. Jasným cílem je udržet krajský přebor, ale jednoduché to nebude,“ vyjádřil se k A týmu trenér Karol Žák.