Klatovy neuspěly v Hořovicích, kde má pro jarní boje svůj domácí azyl tým z Bzové, a Horažďovice prohrály doma s předposledním Jankovem. Z pomlázky se radovali soupeři.


FC Bzová – Klatovy 1:0 (0:0).

Začátek utkání byl nervózní a řada akcí končila před pokutovým územím. V 7. minutě po kopu z rohu domácí hráč Kovařík nastřelil horní tyč branky Klatov. V 10. minutě sice hráč Klatov Beneš pronikl za obranu domácích, ale byl v postavení mimo hru. Hráči Bzové postupně získávali převahu a donutili hráče Klatov k několika chybám. Ve 35. minutě hosté pohrozili Hanzlíkem, ale jeho průnik nenašel pochopení u spoluhráčů. Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo Bzové s odhodláním změnit stav utkání a hned na začátku si vytvořilo několik slibných příležitostí. Hosté střelou z trestného kopu Cihlářem ohrozili branku domácích, ale střela šla těsně nad branku. V 52. minutě se zranil hráč hostí Lisý a nahradil jej Mészáros. V 57. minutě hosté chybovali v rozehrávce, domácí se lacino dostali k míči, obranou pronikl hráč Bzové Ehl a jeho centr našel Petra, který vstřelil branku – 1:0.


Domácí pokračovali v tlaku na branku hostí a v 63. minutě střelu Dubského vyráží Jarolím na roh. Domácí těchto standardních situací využívali k nebezpečnému ohrožení branky hostí. V 64. minutě vystřídal v mužstvu hostů Beneše Vítovec, ale ani tato změna nepřinesla zvrat v utkání. Vrcholem bylo zbytečné vyloučení hráče hostí Mužíka po dvou žlutých kartách v 90. minutě.

Branky: Petr. Rozhodčí: Šafránek; diváků: 100; ŽK: 2:2; ČK: 0:1.

Sestava Klatov: Jarolím, Lisý (Mészáros), Cihlář, Šlechta, Kopp, Hanzlík, Mužík, Zedník, Aubrecht, Beneš (Vítovec). (sed)

Miroslav Sedlmaier