Na Klatovsko totiž k exhibičnímu utkání přijede Sigiteam, za který hrávají takové osobnosti, jako jsou zakladatel Horst Siegl, Ladislav Vízek, Radek Černý, Pavel Kuka, Ivo Ulich, Marek Kulič, legenda fotbalové Sparty Jiří Novotný, Martin Frýdek, Petr „Mercedes“ Švancara, Roman Bednář, Rudolf Otepka či známý herec ze seriálu Okresní přebor Jakub Kohák.

Soupeřem výběru zvučných jmen bude FK Budětice, sedmý tým uplynulého ročníku okresního přeboru, který své tuhé domácí bitvy hraje právě na trávníku pod hradem v Rabí. Program začíná ve dvě hodiny odpoledne, kdy si na své přijdou zejména děti. Ty se budou moci vyřádit třeba na skákacím hradu. Na hřišti v Rabí bude k vidění také práce psovoda nebo ukázka hasičské techniky. Na místě navíc proběhne také autogramiáda všech přítomných členů Sigiteamu.

Samotné utkání mezi Buděticemi a výběrem osobností vypukne v 17.00 hodin. Vstupné na akci činí 90 Kč, děti mají vstup zdarma. Se zakoupenou vstupenkou mohou diváci navíc využít zlevněné vstupné na hrad Rabí, a to až do konce srpna. „O akci tohoto formátu se zasloužil Zbyněk Chmelík, budětický trenér a jeden z radních obce, který se s Horstem Sieglem zná osobně. Rádi bychom na nejen sportovní den pozvali všechny příznivce fotbalu, ale i ostatní fanoušky. Od osmi hodin večer se pak diváci mohou přesunout přímo na hrad Rabí, kde se odehraje koncert v podání Spirituál kvintetu,“ uvedl za fotbalový klub v Buděticích Robert Töpfer.

Ilustrační fotografie.
Tip Deníku: Poznejte blíže vlka obecného