První dějství v souboji o lídra tabulky, ve kterém byli domácím soupeřem Klatovy, fotbalisté z města karafiátů prohráli tím nejtěsnějším rozdílem. Pro Klatovy to znamená první prohru v přeboru. Pokud v dalších zápasech neklopýtnou, pak mají na jaře šanci v případě výhry v odvetě s Jiskrou Domažlice doma o dvě branky si vybojovat návrat do divize. Ale to je ještě běh na dlouhou trať. Další zástupce Pošumaví, Okula Nýrsko, má svůj zápas a plzeňským SK Smíchov odložen pro nezpůsobilý terén na 28. října.

JISKRA DOMAŽLICE – KLATOVY

Starší žáci 2:1 (1:0). „Soupeř měl v dnešním utkání hodně štěstí, které však trochu chybělo našemu týmu. Vzrůstající forma celého týmu se projevila kvalitním kolektivním výkonem, který musel oko fotbalového diváka potěšit. Kluci za hrozného počasí ze sebe vydali maximum a i v početní nevýhodě se snažili průběh utkání otočit. Domácím jsme nenechali ohrozit branku a vypracovali si několik šancí. Jako trenéři musíme určitě vyzvednout velké nasazení a snahu držet vysoké tempo hry po celé utkání,“ řekli po zápase trenéři klatovských žáků Ludvík Fremut a Petr Ulrych. Branka Klatov: vlastní. Rozhodčí: Šlapák. Diváků: 30. ŽK: 0:1. ČK: 0: 1 (42. Sváček).

Mladší žáci 0:3 (0:2). Vyrovnávání se hostů s terénem, tedy umělou trávou, trvalo do dvacáté minuty, kdy se jim podařilo vstřelit úvodní branku. Poté se zápas zlomil a převážil na stranu klatovských mladíků. Výhra Klatov je zasloužená hlavně díky kolektivnímu výkonu všech hráčů, kteří se zápasu zúčastnili. Za zmínku jistě stojí i asistence Pavlíka při všech třech gólech. Branky: 23. Pitel, 25. Milfort, 48. Fiala. Rozhodčí: Šlapák. Diváků: 40. ŽK: 0:1. (sed, lf)