Fotbalisté plzeňského Senka porazili v derby v rámci 27. kola divizní skupiny A Rokycany a zastavili výsledkový propad.

Senco – Rokycany 3:1

Prudký liják před zápasem značně ztížil herní podmínky na hřišti. Do vedení šlo přesto brzy Senco poté, co Brabec poslal odvrácený míč do sítě. Doubravka i následně proměňovala své šance a těsně po pauze vedla o tři góly. Po vyloučení Nováka začali mít hosté opticky více ze hry, nicméně do šancí se skoro nedostávali a stihli pouze korigovat výsledek.

Č. Krumlov – Klatovy 1:1

První v utkání zahrozili Jihočeši, když po centru vyplaval nakonec míč až na břevně. Úspěšnější byl o něco později z podobné situace nehlídaný Matějka, jenž se z blízkosti nemýlil. Klatovští ale poté zaspali úvod druhé části a dovolili soupeři po Dudákově hlavičce vyrovnat. Ve zbytku duelu měly Klatovy sice navrch, ale žádnou vyloženou brankovou šanci si už nevypracovaly. Při penaltách se poté zaskvěl domácí gólman Trnka, jenž zneškodnil tři pokusy soupeře.

J. Hradec – Petřín 1:1

Domácí několikrát v úvodu zahrozili nebezpečnými centry. Petřínští ale ve svém vápně působili konsolidovaně a dařilo se jim odvracet balony. Sami navíc jako první udeřili, když se z rychlého brejku prosadil Bendl. Ve druhé části mohl přidat Petřín pojistku, své šance ovšem nevyužil. Přišel proto trest na druhé straně, kde se Králíček opřel do balonu a propálil vše, co mu stálo v cestě. V penaltové loterii byli následně šťastnější Jihočeši.

Ostatní výsledky 27. kola: Motorlet – Karlovy Vary 3:0 (0:0, 50. Kučera, 72. Karbulka, 82. Hák), Nové Strašecí – Milevsko 1:1 (PK: 5:4, 0:0, 83. z PK Mrázek – 64. P. Dvořák), Čížová – Aritma 5:0 (3:0, 7. a 9. Jirouš, 16. Zahrádka, 69. L. Dvořák, 75. Rozhoň), Malše Roudné – Třeboň 3:0 (1:0, 30. Růžička, 47. Píša, 82. Jasanský), Sedlčany – Hořovicko 2:0 (0:0, 54. Brotánek, 76. Haas).