Tentokrát však ne jen tak ledajaké. Klatovy vyjely na jih Plzeňska k Memoriálu Stanislava Trnky. Původně měly na turnaji startovat čtyři týmy. Kromě domácích Přeštic, plzeňské Doubravky a Klatov se měla natěšeným fanouškům představit také Sušice.

Ta však kvůli nedostatku hráčů nepřijela, a tak se z prvního ročníku Memoriálu Stanislava Trnky stal miniturnaj tří divizních celků. SK Klatovy vše odstartovaly soubojem s domácími Přešticemi, ale na mocně posíleného soupeře nestačily a prohrály hladce 0:3. „Ten zápas se nám vůbec nepovedl. Za Přeštice nastoupilo několik nových hráčů, kteří proti nám v loňské sezoně nehráli. Navíc, na rozdíl od nás měly Přeštice k dispozici dvě jedenáctky. V tom horku mohly lépe rozložit síly. Ale na to se samozřejmě nechceme vymlouvat, domácí nás jasně přehráli,“ ohlíží se za prvním turnajovým duelem proti našlapaným Přešticím trenér Klatov Michal Čadek.

Čas na odpočinek byl krátký a dvacet minut po skončení prvního klání Klatovy nastoupily proti odpočatým a čerstvým hráčům plzeňské Doubravky.
A výsledek? Těsná porážka 1:2 a poslední místo. O jedinou branku Klatovanů na turnaji se postaral Lukáš Bálek, mladá letní akvizice z Čížové. „Ve druhém zápase jsme už hráli lépe, ale ani tentokrát to nestačilo,“ lituje trenér Michal Čadek.

Nyní Klatovy čeká v sobotu zápas předkola MOL Cupu na půdě Rokycan. Tedy týmu, který vede muž, jenž klatovské prostředí moc dobře zná – zkušený lodivod Milan Dejmek. „Jestli jeho znalost fotbalu v Klatovech a hráčů bude výhodou, to se teprve uvidí. Čeká nás těžký soupeř, rozhodně chceme v poháru postoupit. Ale není to naše priorita. Tou zůstává divizní soutěž a první podzimní kolo proti rezervě Táborska. Tři body z tohoto zápasu nás zajímají,“ uvádí odhodlaně klatovský kouč. „Ještě nás v těchto dvou týdnech ale čeká hodně práce. Prostoru na zlepšení je opravdu dost. Jsem však rád, že se nám vrátí nějací dovolenkáři, kteří nám teď pomohou,“ dodává Čadek.