Černý víkend mají za sebou oba zástupci Pošumaví v krajském fotbalovém přeboru. Chanovice doma podlehly 0:1 týmu z Rokycan. „Inkasovali jsme už v sedmé minutě po chybě našeho mladého gólmana a ve druhém poločase jsme pohrdli obrovskou šancí, když Prchlík neproměnil penaltu,“ připomněl klíčové okamžiky duelu trenér Chanovic Miroslav Rambousek. „V první půli jsme dobře nehráli, ale po obrátce jsme si vytvořili tlak, bohužel jsme z něj ale nic nevytěžili,“ dodal nespokojený kouč, který závěr utkání nesměl sledovat z lavičky.

„Byl jsem z ní vykázán, protože se mi nelíbilo dění na hřišti. Hosté viditelně zdržovali, úmyslně přerušovali hru a sudí jim to toleroval,“ vysvětlil Rambousek, podle kterého se v duelu ve velmi dobrém světle uvedla nová posila z Horažďovic, Pícka. Bodově naprázdno vyšly Horažďovice na hřišti rozjetého kolovečského nováčka, který svým hostům nasázel šest branek a ani jednou neinkasoval. „Máme početnou marodku a jeli jsme do Kolovče bez pěti hráčů základní sestavy s fotbalisty, kteří měli v krajském přeboru premiéru. Půlhodinku jsme se drželi, pak jsme však inkasovali ze standardní situace a poté si s námi domácí už dělali, co chtěli,“ konstatoval trenér FK Horažďovice Luboš Vašica, kterého mrzí přístup některých hráčů k utkání.

„Hráči z lavičky zápas jen odehráli, postrádal jsem u nich nasazení a bojovnost. Myslel jsem, že když dostanou šanci, budou se chtít ukázat, ale opak byl pravdou,“ dodal.