Ligový kolotoč jede naplno, už dnes (v sobotu 25. dubna) se v Plzni představí od 17.00 tým Bohemians Praha.

Nováček ligy, před sezonou považovaný za jednoho z největších kadidátům na sestup, pochybovačům vytřel zrak.

Svěřenci trenéra Luboše Urbana, který v minulosti působil i v Plzni, nenápadně sbírají bod za bodem a šest kol před koncem se dá říci, že jsou zachráněni. Na dvanáctém místě mají 28 bodů. Jen o dva méně než v tabulce devátá Viktoria Plzeň.

„Je to mužstvo, které má hru založenu na dvou věcech. Perfektně zhušťuje prostor na vlastní polovině a vpředu spoléhá na vysokého a zkušeného útočníka Kincla. Je to hráč, který vlastně Bohemians zachránil ligu,“ říká o něm trenér Viktorie Plzeň Pavel Vrba.

Vytáhlý útočník patří s osmi góly k nejlepší střelcům Gambrinus ligy. „Když dá někdo v takovém mužstvu osm branek, znamená to, že by jich v týmu produkujícím nátlakový fotbal vstřelil dvakrát tolik. Je velmi nebezpečný, varuje kouč Viktorie.

Plzeň na podzim na hřišti Viktorie Žižkov, kde Bohemians hrají své zápasy, uspěla. Vyhrála 2:0. Druhou brankou zpečetil v závěru výhru Západočechů střídající útočník Jiří Mlika.

„Dostal jsem se k míči po chybě obrany, udělal kličku brankáři a poslal míč do sítě. Kdyby se mi to podařilo i v sobotu doma, vůbec bych se nezlobil,“ říká Jiří Mlika.