„Po půlročním odpočinku mám obrovskou chuť do práce. Záchrana Chanovic je pro mne navíc velkou výzvou,“ tvrdil fotbalový kouč Karel Krejčí, který taktovku chanovického týmu převzal hned po podzimních bitvách po Miroslavu Rambouskovi.

Chanovickým fotbalistům po zápasech podzimní části soutěžního ročníku 2008/2009 patří předposlední, patnácté místo tabulky. Na kontě mají dvanáct bodů, když třikrát vyhráli, třikrát remizovali a devětkrát prohráli. V patnácti zápasech nastříleli čtrnáct branek, šestadvacet jich ale inkasovali.

Hráči Chanosu se do zimní přípravy na nelehké jarní mistrovské boje pustili hned s příchodem nového roku. „Trénujeme třikrát týdně a víkendy patří zápasům. V rámci plzeňského fotbalového Memoriálu Josefa Ibermajera sehrajeme ještě osm zápasů,“ připomněl Krejčí.

První duel už mají Chanovičtí za sebou, podlehli v něm ve středu domácímu Sencu Doubravka 0:1. „Ale zcela nezaslouženě, nebyl nám uznán regulérní gól,“ postěžoval si chanovický lodivod. Ten měl v Plzni na umělé trávě k dispozici gólmana Jarolíma, vzadu zprava nastoupili Zdeněk, Michal Káník, který přišel ze Strakonic, Pícka, před nimi zprava Strakoš, Kislinger, Čadek, posila z Blatné, uprostřed Kučera, kterého v 75. minutě vystřídal Krch.

Vpředu hráli Toman, jehož v 80. minutě střídal Král a Švehla. „Tým se v Plzni předvedl v tom nejlepším světle,“ chválil Karel Krejčí. Ten má v plánu ještě získat posilu do záložní řady. „Pokud se mi někoho vhodného podaří sehnat, budu spokojený,“ řekl jen Krejčí, kterého zároveň mrzel přístup exklatovských Brejchy a Šlechty. „Projevili zájem hrát v Chanovicích, objevili se na dvou trénincích, ale pak na mě vyrukovali s tím, že je chce Staňkov. Ovšem já nehodlám někoho přeplácet,“ uvedl kouč. Jeho tým čeká další turnajový duel v Plzni za týden, v pátek 23. ledna.