Tři body za vítězství 3:0 nad posledním celkem tabulky fotbalové 1. B třídy, skupiny B Žinkovy, si v sobotu na domácím hřišti připsali fotbalisté Sokola Hradešice.

Domácí byli od začátku aktivnější. Už ve 4. minutě mířil z úhlu k tyči žinkovské branky domácí Florian, brankář Havel jeho střelu tentokrát ještě vyrazil. O deset minut později však byl už v souboji těchto dvou hráčů úspěšnější Florian a Hradešice vedly 1:0. Po dalších dvou minutách zvýšil náskok domácích nadvakrát Řezáč. Jeho první střela sice přešla přes Havla, ale zastavila ji tyč, odražený míč však už domácí hráč bez problémů dopravil do brány. V 18. minutě mohl přidat třetí branku domácí Lávička, jeho střela ovšem mířila nad.

Po druhé brance domácí poněkud polevili, nabídnuté šance ovšem Žinkovští využít nedokázali. Jediný náznak nebezpečnější akce v 1. poločase přišel z jejich strany ve 40. minutě. Šneberka, který by mířil sám k domácí brance, ovšem zastavil přísně odpískaný ofsajd.

Druhý poločas příliš šancí nepřinesl. V 61. minutě mohli jít ve dvojici na Šůse žinkovští Greouš a Hora, opět je však zastavil přísný ofsajd. Za domácí mohl po chybě brankáře Havla, který upustil míč, zvýšit v 66. minutě opět Lávička, žinkovský gólman svou chybu ovšem vynikajícím zákrokem proti jeho střele vzápětí napravil. V 72. minutě přišla zřejmě největší šance hostujícího týmu, nebezpečnou střelu Greouše však naštěstí pro Hradešice dokázal brankář Šůs vyrazit na rohový kop. Vítězství domácích pak zpečetil v 83. minutě Starec, kterého Šašek dobrou přihrávkou vysunul do samostatného nájezdu.

„S třemi body jsme samozřejmě spokojeni. Po celý zápas jsme měli převahu, dali jsme góly, i když je nutné přiznat, že fotbalově to za moc nestálo,“ měl po zápase smíšené pocity hradešický trenér Petr Lávička.

Hradešice - Žinkovy 3:0

Poločas: 2:0. Branky: 14. Florian, 16. Řezáč, 83. Starec. Rozhodčí: Čermák, Vocelka, Sirový. ŽK, ČK: 0:0.

Sestava domácích: Šůs – Řezáč, Hlaváč, Šmrha, Lávička, Novák, Chmelík (46. Šašek), Hnojský, Frančík (36. Kotiš), Starec, Florian (57. Melka).