MUŽI

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

Sobota 13. června

KRAJSKÝ PŘEBOR

Přeštice – Horažďovice. Oba týmy spolu sehrály od ročníku 2008/2009 v této soutěži jedenáct zápasů. V Přešticích z pěti zápasů vyhráli domácí tři, jeden skončil nerozhodně a naposledy tam hosté vyhráli kontumačně 3:0. Horažďovice nyní potřebují k záchraně uhrát maximum bodů.

1. A TŘÍDA

Nepomuk – Pačejov. Domácí šli v druhé polovině jara výsledkově nahoru. V sedmi zápasech vyhráli pětkrát, jednou remizovali a prohráli pouze se Svéradicemi. Nepomučtí budou chtít vrátit hostům jednobrankovou prohru z podzimu.

Nýrsko – Nýřany. Hosté budou chtít brát tři body a doufat, že Žihle ve Svéradicích na body nedosáhne. Jinak Nýřany by podle dosud nastavených pravidel sestoupily.

Křimice – Žichovice. Naposledy pod taktovkou zkušeného kouče Karla Krejčího, který u týmu končí svoji úspěšnou dvouletou misi, nastoupí Žichovice venku. Domácí proti sousedovi v tabulce mají k dobru jeden bod, a tak by se Žichovicím hodilo zopakovat výsledek z podzimu, kdy se body po výsledku 1:1 dělily.

Svéradice – Žihle. Domácí mají postup v kapse a tudíž důvod k oslavám. Hosté mají starosti a musí hrát na maximum. Jistotu záchrany mají, jen kdyby Nýřany padly v Nýrsku.

Stod – Luby. Domácí jsou v ohrožení baráže o sestup a nebudou to mít proti Lubům snadné. Lubským se na hřišti Stodu daří, v posledních dvou zápasech hraných ještě v krajském přeboru tam neprohráli. Na podzim se oba týmy rozešly v Lubech remízou 1:1.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Dlouhá Ves – Měčín. Hosté si v tomto ročníku užili své, každý zápas v závěru sezony je pro ně existenční a nejinak tomu bude nyní. V derby musí vyhrát, pokud nechtějí sestoupit přímo, ohroženi by pak byli pouze baráží.

Starý Smolivec – Chanovice. Do utkání jdou oba týmy s čistými hlavami, nicméně pokud si chtějí držet své umístění, musí hrát naplno.

OKRESNÍ PŘEBOR

V sobotních zápasech již jde pouze o drobné posuny v tabulce bez ohledu na postup či sestup.

Mochtín B – Velký Bor, Měcholupy – Vrhaveč (14.00), Hradešice – Bolešiny (16.00), Luby B – Nezamyslice

III. TŘÍDA

Jde jen o to, kdo skončí na druhém postupovém místě. Rozhodne se o tom v přímém souboji v Kašperských Horách . Do něho jde s jednobodovým náskokem hostující Týnec. V případě, že by domácí uspěli, mohlo by být v Kašperských Horách hodně veselo.

Budětice – Dešenice (16.00, hř. Rabí), Žihobce – Velké Hydčice, Velhartice – Bezděkov, Hartmanice – Svéradice B (13.00), Kašperské Hory – Týnec (13.30), Železná Ruda – Švihov

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

V Železné Rudě budou mít na závěr soutěže bohatý program. Po předzápase béčka se odehraje utkání domácího áčka se Švihovem.

Železná Ruda B – Dlažov (13.30), Měcholupy B – Ježovy

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Postup si zajistila s předstihem Plánice, kterou čekají před oslavou postupu doma v očekávaném derby Kvasetice.

Kolinec – Pačejov B, Myslív – Veřechov, Plánice – Kvasetice (16.00), Hory Matky Boží – Nalžovské Hory, Soběšice – Hrádek B (15.00)

Neděle 14. června

DIVIZE – SKUPINA A

Sušice – Klatovy. Před divizním derby je již o všem rozhodnuto. I tak má každé derby své kouzlo a mezi největšími kluby v Pošumaví nebývají divizní vzájemné zápasy tak časté. Bohužel tento duel bude minimálně na jeden rok poslední. Pokud domácí využijí v krajském přeboru zkušeností z tohoto klání i ze svého dvouletého působení v divizi, pak se třeba můžeme těšit na další vzájemné derby třeba už příští rok na podzim. Nyní se chtějí domácí důstojně rozloučit se se svými diváky a odčinit podzimní vysokou prohru 0:5.

1. B TŘÍDA – SKUPINA B

Košutka Plzeň – Mochtín (15.00). Zda je to poslední vzájemný zápas minimálně pro jeden ročník, ukáže nejen tento duel, ale také to, jak Mochtín zvládne barážové zápasy s jedním z účastníků 1. A třídy, kteří skončí na 11. – 13. místě. Je i pravděpodobné, že vítěz soutěže Košutka i Mochtín by se mohli znovu potkávat v 1. A třídě.

Strážov – Žákava (16.00). V minulém ročníku vyhrál oba vzájemné zápasy Strážov, v letošním zvítězila vloni na podzim doma Žákava 3:0, a tak mají domácí hostům co vracet.

OKRESNÍ PŘEBOR

V poslední hrací den tohoto ročníku bude definitivně rozluštěn postupový i sestupový rébus. Proto byly tyto duely nařízeny řídící komisi na stejný den a začátek. Hrádku stačí k jistotě postupu neprohrát, Janovice potřebují vyhrát, při zisku dvou bodů a případné výhře na pokutové kopy v Malém Boru by jim i tyto dva body byly málo platné (mají s Malým Borem horší vzájemný zápas). Při rovnosti bodů Měcholup, Malého Boru a Janovic by připadala v úvahu minitabulka vzájemných zápasů, a z té Janovice vychází nejhůř.

Běšiny – Malý Bor, Klatovy B – Sušice B, Hrádek – Janovice

III. TŘÍDA

Milčice – Zavlekov (16.00)

IV. TŘÍDA – SKUPINA A

V nedělních dvou duelech jde o hodně. O postupu se na dálku rozhodne mezi dosud prvními Janovicemi B a Chudenicemi.

Nýrsko B – Vrhaveč B (15.00), Měčín B – Křenice (15.00), Neznašovy – Janovice B, Bolešiny B – Chudenice

IV. TŘÍDA – SKUPINA B

Chanovice B – Sušice C (14.00)

Mládež

PÁTEK 12. ČERVNA

Okresní přebor mladších žáků: Mochtín – Kolinec (17.00), Klatovy B – Sušice B (16.30 hř.pod Hůrkou), Luby – Hrádek (17.00)

SOBOTA 13. ČERVNA – 10.00

Krajská soutěž dorostu: Horažďovice – Mrákov, Nýrsko – Blovice (10.30, hř. Železná Ruda), Luby – Sušice, Stod – Hradešice

Krajský přebor žáků: Nýrsko – Sušice, Doubravka – Horažďovice, Smíchov Plzeň – Klatovy

Okresní přebor mladších žáků: Strážov – Chanovice (15.00), Plánice – Žichovice (13.30), Švihov – Pačejov

NEDĚLE 14. ČERVNA – 10.00

Krajská soutěž dorostu: Mochtín – Chotěšov.

Miroslav Sedlmaier