Platí to rovněž o celém Plzeňském regionu s tím, že některé týmy si z důvodu absolvování dvou barážových zápasů, které se odehrají v příštím týdnu, jarní sezonu ještě prodlouží.

O víkendu končí všechny soutěže. V 1. A třídě jsou ve hře Luby, které mají reálnou šanci, pokud budou v posledním kole bodově úspěšnější než Přimda, zahrát si baráž o postup do krajského přeboru. Více nevyřešených rébusů při celé řadě variant ve věci postupu i sestupu je v 1. B třídě.

Svéradice musí samy uspět a poté doufat v postup a nebo v zisk druhého místa znamenajícího poprat se o postup v baráži. To jsou příjemné problémy. Ty z kategorie nepříjemných musí řešit stále sestupem ohrožený Švihov, ale při několika možných variantách by mohly mít nečekané starosti Pačejov s Měčínem.

S posledním kolem je spojena v klubech populární „dokopná". Někde bude radostnější, a to zejména pokud se bude oslavovat postup, jinde se budou hledat příčiny nenaplněných plánů a také možná truchlit nad sestupem. Hlavním poslání sportu včetně fotbalu je sportovní veřejnost spojovat. Platí to dvojnásob právě v období, kdy všichni sledujeme setkání fotbalové Evropy na EURO 2012 a s ní spojenou účast naší reprezentace .

Začátek zápasů je, pokud není uvedeno jinak, v 17 hodin.

PÁTEK 15. ČERVNA

IV. třída – skupina A

Klatovy B – Bolešiny B (18.00).

SOBOTA 16. ČERVNA

Krajský přebor

V netradičním termínu se představí v posledním kole na domácím hřišti oba velice úspěšné týmy z Pošumaví v letošním končícím ročníku krajského přeboru. Horažďovice hrají s Horšovským Týnem, který do místa svého bydliště přiveze kouč Karel Krejčí. Jeho protějšek Michal Čadek dovedl svůj tým ke 3. místu, ale chce víc. Má před sebou jedinečnou možnost prodloužit se svými svěřenci domácí neporazitelnost na plné dva soutěžní ročníky za sebou.

Klatovy po návratu do krajského přeboru dokázaly v současné době své maximum, když jako nováček skončily na 4. místě, a to je bez ohledu na poslední duel krásný úspěch. Rozloučit se vítězstvím bylo také krásné, ale soupeř bude namotivovaný, musí bodovat, aby nesestoupil.

Horažďovice – Horšovský Týn (10.15), Klatovy – Horní Bříza (16.30).

1. A třída

Nýrsko má již hotovo, hrozba baráže jako v minulém roce není, a tak by si mohli hráči fotbalu doma užít. Luby zářily prakticky celé jaro, a proto by byla pro jejich příznivce docela krásná odměna, kdyby je ještě viděli doma jednou v příštím týdnu v baráži o postup. Cesta vede přes vítězství na Tachovsku a nebo pak čekat, jak si povede doma Přimda se Žákavou. Vedoucí Sušice má postup v kapse a hraje v Mýtě, které pokud nevyhraje a Městu Touškov se to v posledním kole podaří, z 1. A třídy přímo sestoupí.

Nýrsko – Chlumčany, Dlouhý Újezd – Luby, Mýto – Sušice.

1. B třída – skupina B

V posledním kole se budou dít ještě věci. Chanovice se budou loučit z důvodu sestupu v Losiné s krajskou soutěží, Hradešice se doma s Pačejovem se možná spokojí i s bodem. Lze předpokládat, že stejně tak by asi zavládla spokojenost s dělbou bodů i v Měčíně. Do tuhého půjde ve Svéradicích, kde domácí hrají o postup s přeštickou rezervou. Ta by se zase ráda zachránila a o záchranu hraje i Švihov ve Starém Smolivci. Do finále se půjde také ve Spáleném Poříčí, kde domácí ztrácí na Štěnovice ze třetího místa dva body, a pokud vyhrají, mohou postupovat a nebo hrát baráž o postup.

Losiná – Chanovice, Hradešice – Pačejov, Měčín – Strážov, Starý Smolivec – Švihov, Svéradice – Přeštice B, Spálené Poříčí – Štěnovice.

Okresní přebor mužů

Bude se hrát o jistotu na konci tabulky. Mochtín B to bude mít těžké v Janovicích a ani duel v Železné Rudě nebude pro stále ohrožený Týnec snadný. Nějaký ten bodík by se hodil také Velkému Boru v Nezamyslicích, když domácí jsou již namlsáni ziskem třetího místa. Derby, ke kterému přijedou Běšiny, se bude hrát ve Vrhavči a slavit se bude postup po utkání v Dlouhé Vsi, kde se budou se soutěží loučit sestupující Žihobce. Stejný osud potkal i Velké Hydčice, které hrají v Lubech.

Janovice – Mochtín B, Vrhaveč – Běšiny, Nezamyslice – Velký Bor, Dlouhá Ves – Žihobce, Železná Ruda – Týnec, Luby B – Velké Hydčice.

III. třída

V Bolešinech po utkání jistě propuknou bujaré oslavy historického postupu do okresního přeboru. Hartmanice na domácím hřišti na jaře vyhrály co se dalo, obdržely pouze dvě branky a výhrou úspěšnou sezonu zakončit, to by nemělo chybu.

Bolešiny – Horažďovice B (14.00), Měcholupy – Myslív, Velhartice – Nalžovské Hory, Hory Matky Boží – Hradešice B, Hartmanice – Bezděkov (14.00).

IV. třída – skupina A

Obě rezervy, vrhavečská doma a měčínská v Dlažově, mají prakticky účast na stupních vítězů jistou, jde jen o to, zda skončí na 2. nebo 3. místě.

Vrhaveč B – Křenice (13.30), Dlažov – Měčín B.

NEDĚLE 17. ČERVNA

1. B třída – skupina B

Žichovice již šest kol za sebou na body nedosáhly, a co je smutnější, na jaře kromě penaltových rozstřelů ještě doma nevyhrály.

Žichovice – Mochtín (15.00).

Okresní přebor mužů

Místní derby ukončí účinkování soupeřů, kteří spolu sousedí v tabulce, když domácí mají zatím o bod víc.

Sušice B – Hrádek.

III. třída

Neznašovy – Malý Bor, Veřechov – Strážov B (15.00).

IV. třída – skupina A

Janovice B – Měcholupy B, Bezděkov B – Ježovy, Železná Ruda B – Spůle (11.00).

Miroslav Sedlmaier