To se uskutečnilo v pátek tradičně v Music clubu hotelu Rozvoj v Klatovech.

To, že vítězem letošního ročníku je tým Red Dogs Kal, nebylo žádným překvapením, stejně jako jména nejlepších střelců a nejlepších brankářů všech tří lig. Ceny si ale převzali nejlepší hráči a osobnosti letošního ročníku, jejichž jména padla až na slavnostním vyhlášení.

VÍTĚZOVÉ KATEGORIÍ

Osobnost Klatovské OPEN ligy KARPEM 2012 v malé kopané: 1. Petr Taušek (SK Norton Milence), 2. František Hamhalter (TJ Klatovy Lorenc 04), 3. František Brabec (Veterans SK Chlistov).

Vítěz ligy: I. liga: Red Dogs Kal, II.liga: Fireballs Klatovy, III. liga: FC BS Stars Klatovy.

Nejlepší brankáři: I. liga: Radomír Vintr (Red Dogs Kal), II. liga: Josef Kůs (Fireballs Klatovy), III. liga: Michal Šedivec (PS Křeč Mochtín).

Nejlepší střelci: I. liga: Pavel Baštář (FC Devils Klatovy – 24 gólů), II. liga: Jan Voráč  – AFK BIDLO Klatovy – 20 gólů), III. liga Pavel Osvald (APH Formanka Rozvoj – 25 gólů).

Nejlepší hráči: I. liga: Martin Šlehofer (Buvolss Nýrsko), II. liga: Michal Rath (Magic Klatovy), III. liga: Pavel Osvald (APH Formanka Rozvoj).

Nejlepší rozhodčí: I. liga: Zdeněk Lapáček (Vilyž team Klatovy), II. liga: Roman Gschwendtner (Tady a teď Nýrsko), III. liga: Jan Šafránek (PS Křeč Mochtín).

Cena fair play: I. liga: Buvolss Nýrsko, II. liga: ST Smrk Klatovy, III. liga: Divadlo snů Klatovy.

Ementál tým: I. liga: FC Devils Klatovy (76 gólů), II. liga: SH Bukvy Tokio (73 gólů), III. liga: Mušlák team (77 gólů).

Internetová tipovačka: Jiří Papay.

Z cen pro nejlepšího střelce I. ligy se radoval Pavel Baštář z FC Devils Klatovy. „Čím to je? Asi mými kilogramy (smích). Ne, kluci hrají na mě do útoku, a tak musím dávat góly. V Open lize hraji třetím rokem. Vloni jsme postoupili do I. ligy, tak jsem ani moc nečekal, že se v ní udržíme, ale skončili jsme pátí, takže dobrý," řekl po vyhlášení král střelců, který bude ale od příštího ročníku hájit barvy druholigového Magicu, kde bude podle jeho slov nejmladší v týmu.

Přirozeně největší radost vládla ve vítězném týmu Red Dogs Kal. To, že budou hráči tohoto mužstva slavit prvenství, bylo jasné již po předposledním kole, kdy si výhrou 2:1 na hřišti Buvolss Nýrsko zajistili s předstihem celkové vítězství, druhé ve své historii, a sesadili z trůnu Mengy team.

„Vloni jsme to trochu vypustili, ale letos jsme zpátky. Výborná obrana, nejlepší brankář I. ligy, střelcům se dařilo, takže paráda. Vidím to hlavně v týmovém kamarádském duchu, nemáme mužstvo složené z nějakých velkých hvězd, my se spíš snažíme o kolektivní výkon. Příští rok do toho samozřejmě půjdeme zase, půjdeme za dalším titulem, urveme ho, jako správní hafani jako kus masa," slíbil prezident Red Dogs Kal Jan Müller.

„Letošní ročník bych zhodnotil kladně, až na vyloučení Fire Brigade za neodpískané zápasy a problémy s nedostavováním se rozhodčích z Veterans SK Chlistov. Nejvíc mě potěšilo, že se FC Devils a Mengy team neztratily na republikových soutěžích, což je naše dobrá vizitka," zhodnotil sezonu ředitel Open ligy Karel Bína.