KRAJSKÝ PŘEBOR

Druhé jarní kolo fotbalového krajského přeboru bylo z pohledu týmů z Pošumaví výsledkově parádní, když všechny tři týmy vyhrály a získaly tři body.

Přitom ani jeden z jejich soupeřů nebyl z kategorie lehkých. Přestože Luby a Svéradice hrály doma, nejvíce se věřilo v úspěch Sušice v Domažlicích, což se také potvrdilo. Luby po domácí remíze s Bolevcem hostily ambiciózního nováčka ze Lhoty, který poslal v minulém kole do Lub svojí vizitku v podobě vysoké výhry nad Holýšovem. Domácí se ale svého soupeře nezalekli a odměnou pro ně byl tříbodový zisk, který zajistil vítěznou brankou tři minuty před koncem Karel Švátora.

Vytáhly se i Svéradice vydřenou výhrou nad vejprnickou Slavií, se kterou doma po prvním poločase prohrávaly již o dvě branky. Po překvapivé výhře venku nad Chotíkovem je to pro nováčka přeboru další velmi cenný skalp.

Domažlice B – Sušice 0:2 (0:1; branky: 39. Varga, 82. Vrhel; rozhodčí: Bogdan – Šlajs, Volf; ŽK: 5:3; diváci: 60).

Sestava Sušice: Gill – Skrbek, Kalný, Melka, Králík, Vrhel, Skála, Fuchs, Varga, Szedmák, Hubáček (89. Skuhra).

Svéradice – Vejprnice 3:2 (0:2; branky: 56. Kába, 66., 86. Jiřinec – 10. Kristl, 32. Milota; rozhodčí: Černý – Vocelka, Burda; ŽK: 2:3; diváci: 125).

Sestava Svéradic: Soukup – Sova, Jiřinec, Beránek, Lávička (63. Chaloupka), Heřman (89. Vlček), M. Klas, Makovec, Petřík, Brůha, Kába.

Luby – Lhota 2:1 (1:0; branky: 41. Cole, 87. Švátora – 66. Fiala; rozhodčí: Lego – Homr, Mazán; ŽK: 1:2; ČK: 0:1 (71. Strejček); diváci: 120).

Sestava Lub: Hromada – Křížek, Voráč, Koželuh, Vejskal, Voráček (83. Nešpor), Cole, Švátora, Pivoňka, Švec, Sysel.

1. A TŘÍDA

V 17. kole fotbalové 1. A třídy z týmů z Pošumaví na body nedosáhly Žichovice a Horažďovice. Pod obě prohry se negativně podepsalo to, že oba týmy musely kvůli vyloučení dohrávat značnou část duelů v deseti.

Na hřišti exúčastníka krajského přeboru v Horní Bříze nebyli Žichovičtí daleko od zisku bodu. Doma na náhradním hřišti ve Velkých Hydčicích jejich úsilí naplno bodovat vzalo za své ve 41. minutě, kdy musel předčasně pod sprchy vyloučený Benedikt za zmaření zjevné brankové příležitosti. Toto oslabení se nakonec ukázalo pro vývoj druhé půle jako rozhodující.

Podzimní domácí prohra Horažďovic s nováčkem z Kralovic patřila mezi překvapení druhého kola. Na umělce Slavoje Žihle se očekávala od horažďovických hráčů úspěšná odveta. Domácí ale byli proti, a když od 61. minuty hráli po vyloučení Stulíka v početní převaze, podařilo se jim znovu favorita porazit.

Pačejov na podzim odjížděl ze Kdyně po bezbrankové remíze, i když měl vzhledem k průběhu zápasu k vítězství blíže. Vše si vynahradil v odvetě doma. Zásluhou střelecky disponovaného Jaroslava Kubaně, který vstřelil hattrick, získal tři body a udržel si jarní neporazitelnost.
Také druhé jarní soutěžní utkání sehrála Okula Nýrsko na domácím hřišti. Podle očekávání získala nad nováčkem 1. A třídy z Rakové povinné tři body a nadále se drží v tabulce na druhém postupovém místě.

Ještě ve čtvrtek měl předseda Sokola Mochtín Karel Šot velké pochybnosti nad tím, že bude hrací plocha v neděli způsobilá ke hře. Nakonec Mochtín na svém hřišti hrál, a co je důležité, připsal si za výhru nad týmem z předměstí Plzně, který je ohrožený sestupem, první jarní body.

Žichovice – Horní Bříza 0:4 (0:0; branky: 51., 57. Chocholatý, 69. Sedlecký, 90. Lavička; rozhodčí: Janda – Vocelka, Schneider; ŽK: 3:1; ČK: 1:0 (41. Benedikt); diváci: 50).

Pačejov – Kdyně 4:1 (2:0; branky: 14., 44., 83. Kubaň Jaroslav, 70. Grepl – 90. Pergl; rozhodčí: Štökl – Ruda, Doksanský; ŽK: 2:0; diváci: 120).

Kralovice – Horažďovice 4:3 (1:1; branky: 5. Řenč, 62. Bulín Martin, 65. (PK), 85. Lavička – 7., 55. Nauš, 46. Boček; rozhodčí: Kohout – Černý, Sladký; ŽK: 2:4; ČK: 0:1 (61. Stulík); diváci: 100).

Mochtín – Plzeň Černice 4:2 (3:1; branky: 11. Dolejš Jiří, 22., 66. Čeleda, 34. Smolík – 19. Mastný, 47. Bejvl (vlastní); rozhodčí: Kafka – Špindlerová, Ruda; ŽK: 1:3; diváci: 54).

Nýrsko – Raková 3:0 (2:0; branky: 17. György Ivo, 38. Kalivoda, 62. Brož; rozhodčí: Pohančeník – Plzák, Hessová; ŽK: 0:2; diváci: 51).

1. Stříbro⋌ 17 12 2 0  3 39:21 40
2. Nýrsko⋌ 17 11 2 1  3 40:20 38
3. Křimice⋌ 17  9 3 3  2 44:28 36
4. Horažďovice⋌ 17 10 0 1  6 48:30 31
5. Nepomuk⋌ 17  9 2 0  6 35:33 31
6. Kralovice⋌ 16  7 1 4  4 30:26 27
7. Horní Bříza⋌ 17  9 0 0  8 42:31 27
8. Žihle⋌ 17  7 3 0  7 36:37 27