Skóre utkání otevřel ve 23. minutě tvrdou střelou z rohu velkého vápna středopolař Tomáš Kuchta, na jehož projektil si sice mladý brankář Vyžlovky sáhl, ale míč v cestě do sítě nezastavil. O chvíli později bylo ve slušně zaplněných jesenických ochozech ještě veseleji, když rohový kop jednoho ze svých spoluhráčů usměrnil na přední tyči do sítě číhající Martin Beneš.

Ilustrační snímek.
V Edenu válka, na Klatovsku klid. Disciplinárka řešila pouze pár maličkostí

Třetí branku pak přidal čtvrt hodiny před koncem kanonýr Dominik Novotný, který pečetil pohodovou výhru svého týmu. „S výsledkem i průběhem utkání jsem spokojený. Tým už potřeboval odehrát nějaký takový "pohodový" zápas,“ připomněl trenér Jesenice Pavel Zdanovec fakt, že čtvrteční vítězství nad Vyžlovkou bylo nejpřesvědčivějším tříbodovým úspěchem Slavie v sezoně.

Jeseničtí své fanoušky na svatého Václava bavili zejména v prvním poločase solidní kombinační hrou s velkým pohybem hráčů. „Náš herní styl se odvíjí od toho, zda máme k dispozici dostatečný počet kreativních a konstruktivních hráčů,“ poukázal Zdanovec na přítomnost Tomáše Kuchty s Markem Štěpánkem, kteří jsou duší celého mužstva a v případě jejich absence hře něco chybí.

I. B třída Středočeského kraje, skupina D, 9. kolo: SK Slavia Jesenice (na snímku fotbalisté v bílých dresech) - SK Vyžlovka 3:0 (2:0).I. B třída Středočeského kraje, skupina D, 9. kolo: SK Slavia Jesenice - SK Vyžlovka 3:0 (2:0).Zdroj: Deník/Martin Mangl

„Pokud tomu tak není, a tyto hráče k dispozici nemáme, musíme náš herní styl a systém měnit,“ vysvětlil trenér lídra déčkové skupiny I. B třídy Středočeského kraje. Potěšující je to, že ke dvojici již zmiňovaných borců se ve čtvrtek proti Vyžlovce přidali i další, kteří jen nenakopávali balony směrem dopředu, ale snažili se hrát kombinačně a hlavně fotbalově. Což příznivci patřičně ocenili.

Černou kaňkou na jinak povedeném zápase je zranění obránce Davida Pešla, který s bolestivou grimasou opouštěl hřiště už v 67. minutě. „David si lehce podvrtnul kotník, ale ujistil mě, že se nebude jednat o nic vážného,“ prozradil fanouškům trenér áčka fotbalové Jesenice. Slávisté mají o víkendu volno a další zápas sehrají v sobotu 7. října od 10.15 hodin na hřišti TJ Kunice, která v této sezoně zatím získala sedm bodů a je jedenáctá.

SK Slavia Jesenice – SK Vyžlovka 3:0

Poločas: 2:0. Branky: 23. T. Kuchta, 32. Beneš, 76. D. Novotný. Rozhodčí: Zíka – Neliba, Poncar. ŽK: 0:1 (22. Koranda). Diváci: 85. Sestava SK Slavia Jesenice: Mašek – Kubec (81. Potočník), Beneš (75. Novák), Bureš (81. Ondrák), Kopa, D. Novotný, Neumann (75. Karas), Pešl (67. Rak), T. Kuchta, Štěpánek, R. Kuchta. Trenér: Pavel Zdanovec. Sestava SK Vyžlovka: Kubata – Koudela, Dřízhal, Dušek, Máša (46. Jícha), Jambor, Koranda (48. Vosecký), Kotek, Pospíšil, Tesařík (46. Fousek), Lubina (46. Souček). Trenér: Pavel Jícha.

Pohár PKFS, 1. kolo: FC Švihov (na snímku fotbalisté v bílých dresech) - TJ Sušice 5:2 po prodloužení (2:0, 2:2).
OBRAZEM: Podívejte se, jak vypadala pohárová bitva mezi Švihovem a Sušicí