KRAJSKÝ PŘEBOR DOROSTU

Ve 26. kole krajského fotbalového přeboru dorostu, které bylo pro tento soutěžní ročník poslední, se týmům z Pošumaví nedařilo. Ve třech ze čtyř zápasů, přestože se hrály v domácím prostředí, získaly pouze jeden bod, který získali dorostenci Horažďovic. Ale remíza s třetím celkem od konce tabulky, Holýšovem, který inkasoval v celém ročníku 137 branek a v tabulce ho před utkáním od Horažďovic dělilo 19 bodů, určitě nebude patřit do pomyslné výkladní skříně úspěchů devátého týmu tabulky.

Kvalitativně zdatnějšího protivníka měla třetí Sušice, která hostila druhou Doubravku. Ve vyrovnaném zápase se z plného bodového zisku radovali Plzeňané, kteří tak vrátili Sušici prohru 1:3 z podzimu z domácího hřiště. I přesto, že vyšla Sušice doma bodově naprázdno, uhájila třetí místo a zcela přesvědčivě byla nejúspěšnější v tomto ročníku přeboru dorostu ze všech kolektivů z Pošumaví.

Další, v pořadí již čtvrtou jarní prohru venku, si tentokrát z Tachova přivezl klatovský dorost, který kromě dvou remíz na hřištích soupeřů na jaře nepoznal, co je to vracet se domů s pocitem vítězství. Také to je důvod, proč si oproti podzimu polepšil v tabulce pouze o jedno místo, když mu patří konečné 8. místo.

Na body podle očekávání po podzimní prohře 0:6 v Přešticích nedosáhl dorost Startu Luby ani doma a skončil v tabulce na posledním 14. místě.

STARŠÍ DOROST

Luby – Přeštice 1:4 (0:2; branky: Opatrný – Hajšman, Kastner, Hohlberger, vlastní; rozhodčí: Pressl; hráno bez karet; diváků 40).

Horažďovice – Holýšov 3:3 (1:1; na PK 4:5 – podrobnosti nehlášeny).

Tachov – Klatovy 4:3 (1:2). Podrobnosti nehlášeny.

Sušice – Doubravka 2:3 (0:0). Podrobnosti nehlášeny.

MLADŠÍ DOROST

Sušice – Doubravka 0:8 (0:4). Podrobnosti nehlášeny.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU

Tím nejlepším způsobem – dvouciferným vítězstvím – se rozloučil s letošním ročníkem krajské fotbalové soutěže dorostu jeho nováček, Sokol Kolinec. Se soupeřem, který skončil v tabulce na 12. místě, si Kolinečtí otevřeli na domácím hřišti střelnici, a vylepšili si tak na 10. místě výrazně celkové skóre.

Vítězstvím se loučil doma také Měčín, který s jedenáctibodovou ztrátou na Kolinec skončil v tabulce na 11. místě.

Neúspěšnějším týmem z Pošumaví se bezkonkurenčně stala Okula Nýrsko. Prohra na hřišti třetího Stodu již na zisk 2. místa neměla žádný vliv.

Kolinec – Horšovský Týn 14:1 (3:0; branky za Kolinec: Ráb 3, Milfort 3, Kislinger, Černý, O. Brůha, M. Brůha, Kotal, Kratochvíl, Hoffman, Zavřel).

Stod – Nýrsko 4:2 (0:2). Podrobnosti nehlášeny.

Měčín – Nýřany 2:0 (1:0). Podrobnosti nehlášeny.

KRAJSKÝ PŘEBOR ŽÁKŮ

Již tři kola před koncem krajského fotbalového přeboru starších žáků bylo jasné, že titul krajského přeborníka se bude stěhovat do Pošumaví. Bylo jen otázkou, zda to bude do města na Otavě a nebo do města pod Černou věží. Svěřenci sušického trenéra Pavla Hubáčka a vedoucího týmu Václava Nauše si ale již vybudovali takový náskok, že ho mohutný finiš Klatov pod vedením trenéra Petra Ulrycha mohl zkorigovat jen na minimum a Klatovští obhájili svoje loňské druhé místo.

V krajském přeboru se neztratil ani nováček z Horažďovic, který dokázal vyhrát patnáct z 26 utkání. Získal 46 bodů a skončil na 6. místě. Horažďovice se prezentovaly mezi 14 účastníky s 106 góly jako pátý nejlépe střílející kolektiv.

Čtvrtý zástupce Pošumaví, Nýrsko, střídal velmi dobré výsledky s výpadky, které ho stály lepší umístění. Okula se prezentovala na jaře stejně jako na podzim se shodným bodovým ziskem 17 bodů a s celkovým počtem 34 bodů skončila na konečném pěkném devátém místě.

STARŠÍ ŽÁCI

Klatovy – Tachov 9:0 (7:0; branky: Harmady 3, Povolný 2, Soupír 2, Javorský, Pitel; rozhodčí: Petrželka; diváků: 30).

Domácí celý první poločas hráli výborně a dokázali vstřelit sedm gólů. Ve druhé půli už přestali hrát tak přímočaře, ani velké horko jejich výkonu nepomohlo, takže desítka nakonec odolala.

Sestava Klatov: Schweigl, Baštář, Čabrada, Lysek, Soušek, Pavlík, Harmady, Pitel, Povolný, Javorský, Soupír. Střídali: Pivoňka, Kapusta.

Doubravka – Sušice 2:1 (0:1; branka Sušice: Skála).

Domácí vyhráli zcela zaslouženě. Ne všichni hráči Sušice podali svůj standardní výkon, navíc jim chyběl nejlepší střelec krajského přeboru Jiří Sedláček.

Sestava Sušice: Šoural, Poustka, D. Klas, Vichr, Hubáček, Jurga, Vítovec, Pojar, Samek, Myslík, Dohnal, Skála, Sedláček, M. Klas, Hájek, Nový.

Košutka – Horažďovice 2:5 (1:1; branky Horažďovic: Šašek 3, Hlaváč 2).

Sestava Horažďovic: Panuška, Pikeš, Jedlička, Chalupný, Rejšek, Stulík, Buchta, Ondrejíčka, Boček, Hlaváč, Šašek, Kovář.

SK ZČE Plzeň – Nýrsko 4:0 (1:0). Podrobnosti nehlášeny.

MLADŠÍ ŽÁCI

Z pohledu účasti kolektivů z Pošumaví se jednoznačně vedlo nejlépe mladším žáků Klatov, kteří skončili se ziskem 64 bodů a ztrátou tří bodů za Domažlicemi na třetím místě. O jeden stupínek za Klatovy, ale se ztrátou 10 bodů skončila Sušice. Mladší žáci Nýrska kopírovali se stejným bodovým ziskem 34 bodů jako kluboví starší žáci i stejné 9. místo. Podle očekávání těžkou úlohu bez zkušeností s vyšší soutěží měli žáci Horažďovic, a to se potvrdilo i v konečném účtování, kdy skončili na předposledním 13. místě.

Rozhodujícím kritériem pro účast v krajském přeboru je umístění starších žáků, takže se se všemi čtyřmi zástupci Pošumaví setkáme i v příštím soutěžním ročníku 2012/2013.

Doubravka – Sušice 6:0 (1:0). Podrobnosti nehlášeny.

Klatovy – Tachov 5:3 (3:0). Podrobnosti nehlášeny.

Košutka – Horažďovice 7:2 (6:2). Podrobnosti nehlášeny.

SK ZČE Plzeň – Nýrsko 6:0 (3:0; střelci nehlášeni; rozhodčí: Havel).

KRAJSKÁ SOUTĚŽ ŽÁKŮ

Působení v letošní sezoně krajské fotbalové soutěže žáků zakončil jediný zástupce Pošumaví Svatobor Hrádek prohrou na hřišti poslední Heřmanovy Huti. Hrádečtí obsadili konečné 9. místo ve dvanáctičlenné tabulce.

Heřmanova Huť – Hrádek 5:0 (4:0). Podrobnosti nehlášeny.

OKRESNÍ PŘEBOR DOROSTU

Posledním, šestým kolem skončila finálové část okresního přeboru dorostu. Ta byla rozdělena podle umístění v základní části do dvou skupin. V té první o 1. – 4. místo dominovaly stejně jako v celém ročníku kolektivy Mochtína a Chanovic. Nestává se často, aby si dva týmy udržely takovou výkonnost i vyrovnanost od podzimu do závěrečného kola, jako tomu bylo u těchto klubů.

Přesto z tohoto souboje musel vzejít vítěz, a tím byli svěřenci mochtínského trenéra Jaroslava Pavlíka. Základem jejich prvenství bylo vítězství na domácím hřišti nad Chanovicemi. Oba kolektivy, jak již jsme uvedli, přeboru dominovaly, když Mochtín hrál zodpovědně od obrany, která inkasovala pouhých devět branek a Chanos zase projevil větší chuť na góly a čtvrtou brankou v závěrečném kole v Hrádku zakončil svoji „gólománii" na 90 brankách.

Ve finálové části o 5. – 8. místo podle očekávání skončil nejlépe Pačejov a v této závěrečné části se dokázal výtečně zvednout svéradický dorost hrající pod hlavičkou béčka FK Horažďovice, který vyrovnal bodové manko ze základní části a v posledním kole se odpoutal z posledního místa tabulky.

V této souvislosti přišla nečekaná zpráva z tábora FK Svéradice, ve které se uvádí, že přestože ve Svéradicích je k dispozici pro příští sezonu přes 20 hráčů dorostenecké kategorie, dorostenecký tým tam končí a nebude pokračovat ani formou rezervy propojené s Horažďovicemi jako v posledních dvou sezonách. Hlavní příčinou je, že se za dva měsíce nepodařilo sehnat trenéra, který by družstvo vedl, neboť stávající kouč Vlastimil Beránek končí.

Zní to až neuvěřitelně právě z klubu, který o víkendu zakončil úspěšné tažení v 1. B třídě ziskem prvenství a postupem do 1. A třídy, že tým hrající druhou nejvyšší krajskou soutěž nebude mít v příštím ročníku ani žáky a ani dorost a zachránit tento výpadek nemůže ani případné přihlášení kategorií přípravek. Svéradice byly klubem, který se v mládeži, resp. v žákovských okresních výběrech téměř pravidelně podílel výbornými jednotlivci na okresní žákovské reprezentaci. Klub konec konců hráče má, ale nebudou tam hrát, neboť nemají trenéra.

O 1.  – 4. MÍSTO

Hrádek – Chanovice 1:4 (1:1; branky: 39. Bigasz – 12. Šebek, 52., 68. Mrázek, 72. Klásek; rozhodčí: Říha; ŽK: 0:1; diváků: 20).

Mochtín – Malý Bor 9:0 (4:0; branky: More 2, Smolík, Kanta, Potužník, Bejvl, Zajíc, Rubáš; Madera; ŽK: 1:3; ČK: 0:1 (po 2 ŽK Metlička); rozhodčí: Mazanec; diváků: 30).

1. Mochtín ⋌ 6 5 1 0   68:9 53
2. Chanovice⋌ 6 4 1 1 92:21 50
3. Malý Bor ⋌ 6 2 0 4 41:46 35
4. Hrádek ⋌ 6 0 0 6 26:49 17

O 5. – 8. MÍSTO

Horažďovice B – Janovice 6:0 (0:0; branky: 64., 74., 77. Makovec, 65. Prokopius 85., 87. Greger; rozhodčí: Bala; ŽK: 1:2; diváků: 40).

Hradešice – Pačejov 0:1 (0:1; branka: 37. Plánička; rozhodčí: Pena; diváků: 70; ŽK: 1:1; ČK: 0:1 – Plánička).

5. Pačejov ⋌ 6 4 1 1 44:23 40

6. Hradešice ⋌ 6 1 1 4 29:46 21

7. Horažďovice B ⋌ 6 4 1 1 40:87 20

8. Janovice ⋌ 6 1 1 4 38:70 19

OKRESNÍ PŘEBOR ŽÁKŮ

Na okresní úrovni prověřilo kvalitu fotbalového přeboru starších žáků 26 kol, ve kterých třináct účastníků sehrálo 24 kol, a to je počet, který se zřejmě asi dlouho opakovat nebude. Už proto, že žáci museli odehrát pro ně dlouhý maraton jako v soutěžích dospělých kromě skupiny B IV. třídy absolvovali muži.

Přebor starších žáků se stal kořistí Sokola Hradešice, který své prvenství potvrdil i v přímém souboji v Železné Rudě s domácím kolektivem, který po podzimu kandidoval na první místo, ale na rozdíl od Hradešic neměl mezi sebou takovou individualitu, jakou byl hradešický kanonýr Pavel Nauš.

Výbornými jarními výsledky, které snad jen narušila domácí prohra se Sokolem Hartmanice, se prezentoval mladý kolektiv Startu Luby a odměnou je získání stříbrných medailí. Navíc po neakceptování možnosti postupu do krajské soutěže vítězem přeboru postupují žáci Startu Luby a od podzimu si zahrají, pravděpodobně jako jediný účastník z Pošumaví, krajskou žákovskou soutěž.

Prvním třem týmům blahopřejeme k zisku medailí (ty zlaté již převzal vítězný kolektiv o přestávce utkání 1. B třídy Hradešice – Pačejov) a ty další budou předány Lubům v přestávce barážového utkání áčka Lub o postup do krajského přeboru a Železné Rudě termín předání dojedná s klubem řídící STK.

Železná Ruda – Hradešice 1:3 (0:2; branky: Hájek – Vaněček 2,Nauš; rozhodčí: Blaheta; ŽK: 0:2; ČK: 0:1 (Vaněček); diváků: 30).

Nezamyslice – Myslív 9:1 (4:0; branky: Kubovec 3, Hošek 2, Pavelec 3, Šatra – Kučera; rozhodčí: Pena; hráno bez karet; diváků: 40).

Nalžovské Hory – Dlouhá Ves 3:0 (0:0; branky: 62.Voler, 64. Urs, 70. Klečka; ŽK: 0:1; diváků: 30; rozhodčí: Pena).

Luby – Švihov 2:1 (0:0; branky: Šleis 2 – Kulhánek; rozhodčí: Vondráček; ŽK: 1:1; diváků: 30).

Bolešiny – Mochtín 1:3 (1:1; branky: 13. Bošek – 24., 38., 50. (PK) Hadáček; rozhodčí: Simbartl; diváků: 30).

Kašperské Hory – Strážov 4:2 (3:1) – předehráno 24. 5.

1. Hradešice ⋌ 24 19 2 3   73:30  59

2. Luby ⋌ 24 16 4 4   73:32  53

3. Železná Ruda ⋌ 24 15 2 7   69:44  49

4. Švihov ⋌ 24 14 2 8   72:40  46

5. Hartmanice ⋌ 24 14 2 8   95:48  45

6. Nalžovské Hory ⋌24 11 6 7   61:37 42

7. Mochtín ⋌ 24 11 4 9   47:46  40

8. Nezamyslice ⋌ 24 11 2 11   73:55  35

9. Dlouhá Ves ⋌ 24 9 5 10   45:67  35

10. Kašperské Hory⋌24 7 5 12   33:50 28

11. Strážov ⋌ 24 4 4 16   36:93 19

12. Bolešiny ⋌ 24 3 3 18   35:83 12

13. Myslív ⋌ 24 0 3 21 21:108  4

OKRESNÍ PŘEBOR STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Jako by tomu los okresního fotbalového přeboru starších přípravek chtěl, nastoupili v posledním kole letošního ročníku na hřišti v Nýrsku proti sobě hráči z klubů, které si předávaly symbolicky žezlo králů této věkové kategorie posledních dvou ročníků.

Okula Nýrsko v minulém ročníku přeboru přípravek vládla, když absolvovala všechny zápasy bez ztráty jediného bodu a chyběly jí dvě branky k tomu, aby se skóre vstřelených branek zastavilo ve dvaceti zápasech na čísle 200. V těchto šlépějích šel v tomto ročníku Start Luby, který v základní skupině na podzim odehrál sedm a ve finálové části na jaře deset utkání a celkem zatížil branková konta svých soupeřů 223 góly. Střídání na pomyslném trůnu králů v Nýrsku bylo prezentováno nejen symbolicky, ale také výsledkem, který jednoznačně vyzněl pro čerstvého okresního šampiona.

Klatovy vedle medailí za druhé místo, které převzali hráči v přestávce utkání krajského přeboru Klatovy – Horní Bříza, získaly závěrečnou výhrou nad Nalžovskými Horami s počtem vstřelených 104 branek primát nejlépe střílejícího týmu přeboru.

Klatovy – Nalžovské Hory 13:1 (2:0, 5:0, 6:1; branky: 2., 24., 40., 50. Jílek, 26., 43., 55. Petrmichl, 20. Partyngl, 21. Barborka, 39. Bilíček, 46. Baxa, 51. Sojka, 57. Jirotka – 44. Kirpal; rozhodčí: Bína; diváků: 20).

Janovice – Sušice 6:12 (2:4, 3:5, 1:3; branky: Martin Jarko 2, Aleš Keřlík, Marek Jarko, Adam Keřlík, Panuš – Tomas 4, Šťastný 3, Krouský, Holeček, Voldřich, Myslík, Němec; rozhodčí: Blaheta; diváků: 20).

Nýrsko – Luby 3:15 (0:6, 0:6, 3:3; branky: 43. Tomanová, 56. Pscheidt, 59. Irlbek – 3., 19., 22., 34., 47. Pivoňka Matěj, 7.,12., 23. Flosman, 15., 24. Hais, 27., 29. Votava, 18. Maňas, 38. Krejčiřík, 51. Schejbal; rozhodčí: Vondráček; diváků: 40).

1. Luby ⋌ 10 10 0 0  101:25 30
2. Klatovy ⋌ 10 8 0 2  104:38 24
3. Sušice ⋌ 10 5 0 5   80:73  15
4. Nýrsko ⋌ 10 4 0 6 62:102 12
5. Nalžovské Hory ⋌ ⋌10 3 0   7   45:73  9
6. Janovice ⋌ 10 0 0 10 39:120  0

OKRESNÍ SOUTĚŽ STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Výrazný obrat v dosažených výsledcích od základní skupiny, kdy na podzim obsadila 5. místo mezi osmi účastníky skupiny B, prodělala starší přípravka Dlouhé Vsi. V jarní části si mezi jedenácti účastníky okresní soutěže vedl dlouhoveský hráčský potěr daleko lépe. Po prvních čtyřech kolech sice ztrácel na Pačejov, v té době vedoucí, pět bodů, ale od 5. kola se v týmu mezi střelci branek objevila bratrská dvojice Rostislav a Jan Slaninovi, kteří se prakticky nevýraznějším způsobem podíleli na tom, že kolektiv z Dlouhé Vsi vítězstvím v okresní soutěži vypálil svým soupeřům rybník a napodobil muže ze stejného klubu, kteří zvítězili v okresním přeboru.

Po vysoké prohře Mochtína doma od vítěze soutěže se výhrou nad druhým Pačejovem probojovala na konečné třetí místo lubská rezerva.

Luby B – Pačejov 7:5 (1:1, 3:2, 3:2; branky: Říha 2, Doubek 2, Šmíd, Hais a vlastní – Růžičková 3, Korbel Jaroslav, Fiala; rozhodčí: laik; diváků: 50).

Mochtín – Dlouhá Ves 1:8 (0:4, 0:3, 1:1; branky: Rajtmajer – Jan Slanina 7, Novák; rozhodčí: Švátora; diváků: 20).

Měčín – Strážov 11:9 (5:3, 4:1, 2:5; branky: 2., 4., 32., 38., 40., 59. Homolka, 20., 40. Muknšnábl, 15. Šindelář, 16. Linhart, 58. Hajšman – 6., 9., 35., 56., 60. Kalivoda, 13., 51. Chval, 55., 60. Holub; rozhodčí: laik; diváků: 40).

Švihov – Klatovy B 1:3 (0:1, 0:1, 1:3; branky: 53. Šimůnek – 18. vlastní, 37. Marek, 42. Janda; rozhodčí: laik; diváků: 30).

Bolešiny – Horažďovice 8:1 – předehráno.

1. Dlouhá Ves ⋌ 10 8 2   0   70:17 26

2. Pačejov ⋌ 10 7 1  2   83:24 22

3. Luby B ⋌ 10 7 0  3   102:43 21

4. Mochtín ⋌ 10 6 1  3  100:52 19

5. Klatovy B ⋌10 6 1   3   84:51 19

6. Bolešiny ⋌ 10 5 1   4   84:36 16

7. Horažďovice ⋌ 10 5 1   4   89:55 16

8. Švihov ⋌ 10 4 1  5   62:32 13

9. Měčín ⋌ 10 2 0   8 45:123  6

10. Strážov ⋌ 10 1 0  9 47:118  3

11. Chanovice ⋌10 0 0 10   4:219  0

Miroslav Sedlmaier