Především čtyři modré pruhy symbolizující čtyři plzeňské řeky, jako čtyři hlavní proudy mistrovského klubu. „Velmi se mi líbí myšlenka čtyř proudů, která propojuje všechny hráče, zaměstnance, fanoušky i partnery klubu. Právě spojením všech těchto sil vzniká ta pravá, největší síla,“ uvedl za hráčskou kabinu plzeňský kapitán Lukáš Hejda, který si nové dresy pochvaloval. „Jsou z velmi příjemného materiálu, který mi sedí,“ doplnil 32letý stoper, jenž měl jako jeden z prvních možnost nový dres vyzkoušet.

FC Viktoria Plzeň (bílé dresy) - ŠK Slovan Bratislava (modří) 3:1.
OBRAZEM: Vítězství šampionů nad Slovanem objektivem Jindřicha Schovance

Právě Lukáš Hejda byl společně s Jhonem Mosquerou, Tomášem Chorým a Pavlem Buchou hlavní postavou představovacího videa, k němuž namluvil text svým nezaměnitelným hlasem známý plzeňský herec Martin Stránský. Symbolicky, protože právě on je fanouškem šestinásobného českého šampiona, a tedy i členem jednoho z hlavních proudů.

Zdroj: Youtube

Poprvé nové dresy obléknou plzeňští fotbalisté v úvodním zápase 2. předkola Ligy mistrů na hřišti HJK Helsinky nebo RFS Riga.

„Budeme je chtít samozřejmě pokřtít vítězně. Jsou krásné a těším se, až se v nich ukážeme našim fanouškům,“ doplnil záložník Pavel Bucha.

Fanoušci si mohou nový dres pro sezonu 2022/2023 pořídit již nyní, dresy jsou k zakoupení přímo ve Viktoria shopu i na eshopu.

Druhá a třetí varianta zůstává stejná jako v předchozí mistrovské sezoně. Na hřištích soupeřů se tedy Viktorka může představit ve velmi oblíbených tmavě modrých dresech či bílé kombinaci. Ve všech variantách s logem Doosan, který zůstává generálním partnerem klubu, na prsou.

Viktoria Plzeň - Slovan Bratislava
Souboj mistrů Česka a Slovenska ovládla plzeňská Viktoria