Domácí fotbalisté, kteří se na jaře potýkali s úzkým kádrem, vyválčili proti sestupem ohrožené přeštické rezervě remízu. A protože jejich největší soupeř v boji o přímý postup do 1. A třídy, Štěnovice, prohrál ve Spáleném Poříčí, zazněla na svéradickém hřišti tradiční hymna vítězů – We Are The Champions.

Svéradice – Přeštice B 1:1 (1:0; na PK: 4:3)

Od začátku bylo jasné, že do zápasu půjdou „na krev" hosté, protože ti se potřebovali zachránit, zatímco domácí ještě měli šanci na baráž o postup.

Přeštice začaly opravdu lépe, ale k ohrožení domácí branky se nedostaly, protože Svéradice čekaly na chybné rozehrávky hostů, z kterých zakládaly rychlé protiútoky. Hra se brzy vyrovnala a domácí se po perfektní trefě Petříka z prakticky nulového úhlu z levé strany ujali vedení. Přeštice tedy musely dohánět ztrátu a hrozily hlavně nebezpečnými střelami ze střední vzdálenosti, ale jejich střelci mířili buď těsně vedle nebo zbytek pochytal pozorný gólman Michal Soukup. Přeštice se přece jen trefily, po přímém kopu se k odraženému míči dostal Černý a poslal ho za záda svéradického gólmana, ale rozhodčí gól kvůli ofsajdu neuznal. Pak se zajiskřilo před druhou brankou. Domácí Makovec byl faulován v pokutovém území a sudí nařídil pokutový kop. K míči se postavil kapitán Herout, ale trefil jen tyčku, a tak do kabin odcházeli domácí s jednobrankovým náskokem.

Druhou půli začali opět aktivně hosté a Soukup měl plné ruce práce. Přešticím se snaha po vyrovnání vyplatila v 71. minutě, kdy prostřelil domácího gólmana Přibáň. Hosty gól nabudil, byly častěji před domácí brankou a Svéradice, jejichž hráčům rychle ubývaly síly, se nemohly dostat z vlastní půlky. Kdo je v zápase favoritem, připomněl Přešticím střídající Vlček, který utekl po pravé straně, šel sám na gólmana, ale obrana hostů ho odstavila. Hosté se ještě nadechli k poslednímu náporu, ale i přes pár možností se jim dát vítězný gól nepodařilo.

Tak na řadu přišly pokutové kopy, které ale už vzhledem k ostatním výsledkům nic neřešily. V nich byli úspěšnější domácí, a tak mohli „bouchnout šampáňo".

„Zápas byl stejně těžký jako celé jaro, protože se potýkáme s úzkým kádrem, máme řadu zraněných hráčů a lavička byla doplněna hráči z béčka, kteří hrají IV. třídu. O to víc si vážím toho, že jsme uhráli tento zápas i první místo v soutěži. Postup je hezká věc, ale starosti s tím budou ještě větší. Záleží na tom, jestli se nám podaří sehnat kvalitní posily, abychom mohli solidně v 1. A třídě reprezentovat," řekl Deníku po utkání svéradický trenér Miroslav Rambousek.

Branky: 17. Petřík – 65. Přibáň. Rozhodčí: Burda. ŽK: 2:0.

Sestava Svéradic: M. Soukup – Bouše, Racek, Vonášek (69. Krejčí, 89. Mládek), Mareš (76. Martínek) – L. Soukup, Prokopec, Herout, Petřík – Makovec, Suchan (62. Vlček).