Lubští ukázali kolektivního bojového ducha a zaslouženě první barážové utkání proti Bolevci doma vyhráli.

Luby – Bolevec 1:0

Fotbalisté Lub byli od začátku lepším týmem, vypracovali si řadu gólových šancí. Bylo jasně vidět, že Luby mohou a Bolevec musí. Nejvíce šancí měl v prvním poločase domácí Aleš Čížek, ale při všech mu chyběl kousek štěstí a klidu k přesnému zakončení. A nebyl zdaleka sám. Lubští pálili směrem na boleveckou branku často a nebezpečně, ale Karel Křížek nebo Koželuh z jasných šancí nedokázali balon dopravit za brankovou čáru. Bolevec po celý poločas nenašel recept na s chutí hrající domácí a vytvořil si jen jednu šanci, ale tu mu zhatil dobře postavený lubský gólman Kalaš. Velké emoce vzbudila u domácích diváků sporná nastřelená ruka boleveckého hráče v jeho vlastním pokutovém území. Ani jeden z rozhodčích ji však na rozdíl od diváků neviděl. Týmy tak odcházely do šaten za bezbrankového sta­vu.

Druhý poločas začali náporem po poločasové domluvě v kabině hosté, kteří prvních pět minut pořádně Kalaše zaměstnávali. Luby se ale brzy vrátily ke své hře a byly zase nebezpečnější – Kostolanský i Švátora hlavičkami pořádně vyděsili obranu Bolevce. Diváci, kteří byli s výkony sudích i nadále hodně nespokojeni a dávali jim to hlasitě najevo, se hodně rozběsnili, když hlavní sudí za řeči vyloučil v 64. minutě domácího Kostolanského.

Hosté se ujali aktivity, ale Lubští skvěle bránili, ale sympaticky„ne­betonovali", když měli šanci, vyrážela dvojice Koželuh – Švátora do protiútoků. Hosté logicky převzali otěže hry, vždy na dlouhou dobu zavřeli Luby na půlce, ale míč je ve finálních přihrávkách neposlouchal nebo včas zasáhl Kalaš s pomocí obrany. Když už se zdálo, že se tři stovky diváků gólu nedočkají, vyskočil v 89. minutě po centru ze standardní situace nejvýš domácí Aleš Mlejnek a poslal Luby do vedení. Hosté ještě zahrozili v poslední minutě nastavení, ale i tuto šanci jim zmařil Kalaš. Po závěrečném hvizdu tak na hřišti i mezi diváky vypukla obrovská radost ze zasloužené výhry.

„Kluci zaslouží pochvalu za výkon, bojovali, co mohli a upřímně, měli jsme i trochu štěstí," řekl po utkání lubský trenér Pavel Bečka.

Poločas: 0:0. Branka: 89. Mlejnek. Rozhodčí: Štokl – Mifková, Rubáš. ČK: 1:0 – 64. Kostolanský. Diváků: 300.

Sestava Startu Luby: Kalaš, Turner, K. Křížek, Javorský, Koželuh, M. Křížek, Šnour, Mlejnek, Švátora (83. Pivoňka), Kostolanský, Čížek (68. P. Voráček).

Odvetný zápas hrají Luby v neděli na hřišti Bolevce v 17 hodin.