Druhý Svatobor měl před tímto zápasem v tabulce o pět bodů méně než domácí lídr tabulky a k dobru odložené utkání ve Staňkově, ze kterého případný vítěz skončí po podzimu na druhém místě.

Zápas na hřišti pod Hůrkou dopadl podle teoretických předpokladů. Domácí si tak upevnili první místo a do jarní části vstoupí s bezpečným náskokem. Navíc oba klatovští brankáři, Martínek a Schweigl, znovu uhájili za kvalitní obranou čisté konto a dosud pustili za svá záda v deseti zápasech pouhé dva góly.

Velmi cenného úspěchu dosáhli žáci FK Svéradice, kteří v utkání dvou sousedů v tabulce, kdy oba měli stejný počet bodů, v Postřekově domácí deklasovali pěti góly, a upevnili si tím sedmé místo v tabulce.

FK Horažďovice – Slavoj Stod 2:0 (1:0). V zápase potvrzovali od začátku domácí roli favorita a na svou polovinu pouštěli hosty jen sporadicky. V 8. minutě měl velkou šanci Milan Hlaváč, ale jeho střelu z hranice malého vápna k pravé tyči vyškrábl výborný brankář hostů na roh. V 17. minutě se uvolnil Marek Hlaváč, ale jeho střela minula levou tyč. O tři minuty později neproměnil další šanci Milan Hlaváč. V 21. minutě poslal míč z dálky obloučkem pod břevno Vašek Panuška a brankář hostů byl tentokrát krátký - 1:0.

Ve druhém poločase se konečně trefil i Milan Hlaváč, když v 41. minutě dostal ideální pas na hranici ofsajdu. Pak už tlak Horažďovic polevil a do šancí se dostali i hosté, ale vytěžili jen několik rohů.

Branky: 21. Panuška, 41. Hlaváč. Rozhodčí: Dušek. Diváků: 20. ŽK: 0:1.

Sestava FK Horažďovice: Ondřejíčka Vladimír, Boček Jan, Šašek Martin, Vrzal Václav, Hlaváč Milan, Chmelík David, Ondrejička Martin, Nováček Petr, Melka Vojtěch, Panuška Václav, Vaněček David, Pikeš Tomáš, Rejšek Jindřich, Hlaváč Marek, Dlouhý Jan.

TJ Sušice B – FK Chotěšov 7:0 (4:0 ). Poslední Chotěšov neměl na hřišti na hřišti třetího týmu tabulky šanci, o čemž ostatně vypovídá konečný výsledek.
Branky: Novák 2, Greger, Brabec, Sedláček, Svoboda, Havránek. Rozhodčí: Petržílka. Diváků: 30.

Klatovy B – Svatobor Hrádek 5:0 (3:0). Trenér Klatov Zdeněk Cibulka své svěřence po zápase chválil: „Poděkování zaslouží celý tým hlavně za předvedenou útočnou hru v prvním poločase a zodpovědnou obranu po celý zápas.“

Branky: 3., 49., 52. Kratochvíl, 9. Jarošík, 21. Cibulka. Rozhodčí: Orlík. Diváků: 35.

Sestava domácích: Martínek (52. Schweigl), Povolný (36. Bláha), Macháček, Boublík, Lysek (54. Valeš), Valeš (36. Švůgr), Pavlík (36. Fiala, 52. Kozák), Jarošík, Dolanský, Cibulka, Kratochvíl.

Postřekov – Svéradice 0:5 (0:1). Duel dvou sousedů v tabulce,kteří šli do zápasu se stejným počtem bodů, vyzněl zcela jednoznačně po výrazné vítězství ve prospěch svěřenců trenéra Miroslava Chaloupky.

Branky: 2 Vodička K., Makovec J., Hájek J., Lukeš P. (PK). Rozhodčí: Štěpán Z. Diváků: 30.

Sestava Svéradic: Lukeš P.- Hájek J., Brokeš P., Červený V. (K), Jedlička M. - Bohm L., Makovec J., Prokopius F., Hájek Martin - Vodička K., Klas M. Střídali: Klas D., Štufka M., Vaško A., Sulak J., Hájek Marek. Připraven: Valach Tomáš.