Dvouzápasový souboj mají dobře rozehraný, před necelými dvěma týdny uhráli v Praze na Letné bezbrankovou remízu a v zítřejší odvetě mají velkou šanci druhý tým první ligy z poháru vyřadit.

Hráči Plzně mají za sebou další čerstvou zkušenost, kromě prvního zápasu v poháru se utkali v sobotu se Spartou v lize. Podlehli sice 0:2, ale v zápase měli navrch.

„Kdo utkání viděl, musí uznat, že jsme byli lepším týmem. A to není jen názor nás hráčů či realizačního týmu, ale také fanoušků a většiny těch, kdo na zápase byli. Tohle je pro nás před pohárovou odvetou určitý bonus. A také velká motivace předvést všem, že jsme byli nejen lepší, ale že také dokážeme Spartu vyřadit,“ burcuje mužstvo Viktorie jeho kapitán.

V postup do semifinále věří i záložník Daniel Kolář. „Předchozí dva zápasy se Spartou ukázaly, ce je v možnostech obou týmů. Doufám, že konečně dáme Spartě gól a porazíme ji,“ věří Daniel Kolář.

Mužstvo bude v zítřejším utkání v Plzni, které začíná v 17.30 hodin, hodně spoléhat na podporu diváků. „Musím před plzeňskými fanoušky smeknout. V obou předchozích zápasech v Praze nám vytvořili výbornou kulisu. Věřím, že si nenechají ujít ani středeční odvetu a přijde jich do Štruncových sadů co nejvíce. My jim můžeme slíbit, že na hřišti necháme všechno, abychom uspěli,“ vzkazuje fanouškům Daniel Kolář.

Zítřejší zápas je také spojen s charitativní akcí. Viktoria věnuje ve prospěch Dětské kliniky FN Plzeň část výtěžku ze vstupného, pro diváky a partnery klubu budou navíc na stadionu umístěny kasičky, do kterých mohou přispět. Do akce se zapojil i partner klubu, Tipsport. Ten věnuje dětské klinice v korunách desetinásobek divácké návštěvy, čili za každého diváka deset korun.