Teplota vzduchu 23 stupňů Celsia. Voda v západní části Středomoří omývající město nabízí stejné parametry. Stavby od Gaudího také jistě stojí za podívání.

Nad opláchnutím v moři nebo zhlédnutím pamětihodností ale vysoko ční středeční návštěva Nou Campu. V bezmála stotisícové aréně se představí fotbalová Viktoria. V největší evropské aréně ji přivítá nejlepší tým planety.

Fanoušky i hráče Plzně čeká největší událost ve stoleté historii klubu, o tom není pochyb. „Už teď se mi klepají ruce, že na Nou Campu uvidím Viktorii. A ještě proti takovému týmu. Bude to pro mě nejsilnější zážitek v životě,“ přiznává jeden z vůdců Pfans Viktorie Antonín Dejmek.

Do 800 kilometrů vzdáleného Milána se před třemi týdny na duel Ligy mistrů s místním AC vypravily neuvěřitelné čtyři tisícovky příznivců party kolem Pavla Horvátha. Jenže Messi a spol. jsou ještě výš, a tak se do dvojnásobně vzdálené Barcelony hrne ještě víc lidí. Viktoria zatím prodala nebo rozdala do sektoru hostí kolem 4300 lístků.

Kvůli velké vzdálenosti se naprostá většina příznivců vypraví letecky, autobusy nebo vlaky budou tentokrát v hluboké defenzivě. „Je to přece jen skoro 24 hodin cesty, většina zvolila letadlo. Odhaduji, že autobusem a auty pojede jen několik stovek fanoušků,“ myslí si Dejmek.

Pfans připravoval zájezdy společně s CA Burda. „Zatím máme zaplněné tři autobusy, zároveň ale organizujeme letecké zájezdy. Spolu s Milánem jsou to dvě největší sportovní akce cestovky,“ popisuje Petra Blechová z CA Burda.

Autobusy vyjížděly už v pondělí před devátou hodinou večer od Rychtářky, rychlovýlet (se čtvrtečním návratem) s lístkem na zápas a jedním noclehem vyšel na 4900 korun, letecký zájezd nabízela společnost o šest tisíc korun dráž.

Hodně příznivců se rozhodlo, že návštěvu Barcelony neomezí pouze na zhlédnutí zápasu na Nou Campu, a pobydou v katalánské metropoli několik dní. Sám Dejmek z Pfans se už v pondělí přesouval do Mnichova na letiště. „Jsem hodně pracovně vytížený, proto se na dva dny strávené v Barceloně moc těším,“ prozradil. Podobně je na tom Radek Sutnar. Jinak sváteční fanoušek už byl v Miláně, nyní se chystá na slavnou Barcelonu. „Vyrážíme až v úterý večer, ze Španělska se vracíme až v pátek večer,“ těší se aktivní fotbalista.

Letadlem se úterý na místo činu pochopitelně přesunou i samotní aktéři středeční slavnosti. „Mužstvo s realizačním týmem vyráží v jedenáct hodin dopoledne, poté se okamžitě přesouvá do hotelu,“ vypočítává Pavel Pillár, mluvčí Viktorie. Ještě v úterý je na Nou Campu čeká od 20 hodin předzápasový trénink.

V tu chvíli se Radek Sutnar bude teprve chystat na cestu. „Chci se podívat na Gaudího stavby, muzeum fotbalistů, zažít noční život. Ale to, že na Nou Campu hraje Viktorka, je prostě nejvýš. Hrozně se bojím letadla, ale ten zápas si nechci nechat ujít,“dodává.