Poprvé se na domácím hřišti předvedli žáci Klatov v novém soutěžním ročníku fotbalové divize.


Po prvním hraném kole minulý týden v Českých Budějovicích měly oba týmy co napravovat, z hřiště soupeře si přivezly dvě porážky.
Starší i mladší žáci Klatov vstoupili do duelu s FC Pískem dobře, po poločase vedli, ale po obrátce se jim nepodařilo náskok udržet a došlo stejně jako v posledním vzájemném zápase v Klatovech na dělbu bodů. Mladší žáci mají s Pískem pasivní bilanci dvou proher za sebou shodným výsledkem 1:4 a tuto bilanci nevylepšili ani v domácím duelu.


Klatovy - Písek


STARŠÍ ŽÁCI: 1:1 (1:0). Domácí vstoupili do utkání trochu rozpačitě, ale během deseti minut se jim hru podařilo vyrovnat a hrát hlavně na polovině soupeře. Svou mírnou převahu se jim podařilo korunovat brankou Bureše, který pohotově dorazil do prázdné brány vyraženou střelu Chasina.
„Po gólu jsme se však dostali pod tlak, ale do poločasu se nám podařilo ubránit se a neinkasovat branku,“ uvedl trenér starších divizních žáků TJ Klatovy Ludvík Fremut.


Ve druhém poločase se Klatovy většinou bránily tlaku hostí. Písku se podařilo vyrovnat v 46. minutě a během čtyř minut mohl jít dokonce do vedení, když nastřelil tyč branky domácích. Klatovy zvedly hlavu až na samém konci utkání, ale ohrozit přímo branku hostí se jim již nepodařilo.
Branka za domácí: Bureš. Rozhodčí: Kožár - Pressl, Šlapák. Diváků: 50.
Sestava Klatovy: Opl, Thomayer, Bláha, Rendl, Flodr, Bureš, Kurc, Jílek, Černý (43. Hajžman), Chasin, Matoušek (48. Diviš).


MLADŠÍ ŽÁCI: 2:3 (2:1). Vyrovnané utkání, ve kterém mohli domácí zachránit zisk bodu. Šanci k tomu měl Procházka z nařízeného kopu, ale ten ke zklamání domácích neproměnil.
Rozhodčí: Kožár. Diváků: 50.
Sestava Klatov: Bílíček, Macháček, Svoboda, Reitmajer, Procházka, Dolanský, Harmady (37. Kojan), Jarošík, Čabrada, Vlach, Cibulka.

Miroslav Sedlmaier