„S Libercem nás čeká velký boj, ale my jinou volbu než zvítězit nemáme. Navíc hrajeme první zápas jara před našimi fanoušky a vyhrát je naší povinností. Už kvůli divákům,“ říká odhodlaně záložník Viktorie Milan Petržela, který patřil v pondělním utkání v Edenu proti Slavii spolu s kapitánem mužstva Pavlem Horváthem k nejnebezpečnějším hráčům Plzně.

Rychlonohý středopolař ještě teď lituje situace ze druhé minuty druhého poločasu, kdy pálil na branku Slavie a trefil na zemi ležícího spoluhráče Tomáše Krbečka.

„To byla velká škoda. Myslím, že jsem balon dobře umístil a střela mohla skončit gólem. Mířil jsem na zadní tyč, ale bohužel jsem míčem napálil Tomáše přímo do ucha,“ vybavuje si velkou šanci Petržela.

Teď už je porážka se Slavií zapomenuta a Petržela už myslí na zítřejší utkání s Libercem. „Důležité bude vyvarovat se podobných chyb v defenzivě, jaké jsme udělali proti Slavii. To se nesmí opakovat. Když udržíme nulu, věřím, že nějaký gól určitě dáme. Myslím, že ve hře dopředu jsme ukázali svoji sílu už v pondělním zápase v Edenu,“ říká.

Liberec považuje za velmi silného soupeře. „Mají dobře poskládané mužstvo a Liberec určitě nebude hrát v Plzni na remízu. I on potřebuje body, v prvním jarním kole v prohrál v Teplicích a bude chtít ztracené body získat v Plzni zpět. To by mohla být naše výhoda, soupeř nezaleze a bude chtít hrát fotbal. Domnívám se, že by fanoušci mohli vidět zajímavý a útočný fotbal,“ míní záložník.

Právě na podporu svých příznivců budou fotbalisté Viktorie hodně spoléhat. „Teď na Slavii jsme se sami přesvědčili, jak důležitou roli mohou diváci sehrát. Chtěl bych proto plzeňské fanoušky poprosit, aby přišli v co největším počtu a proti Liberci nám pomohli svým povzbuzováním,“ dodává Petržela.