„Získali jsme ho na hostování,“ potvrdil kouč Kolovče Ivan Kovács. K Milanu Hermanovi ze Zbůchu a Vlastimilu Kožíškovi z Kryr tak přibyla další posila. V prvním přípravném utkání Kolovče v Kötztingu však Pavlík ještě chyběl, divizní nováček neuspěl a prohrál vysoko 0:4.

„Nehrál ani Parlásek a nastoupili jsme v dost kombinované sestavě i s dorostenci,“ vysvětloval Ivan Kovács. Navíc soupeř je v přípravě prý úplně jinde. „My trénujeme jen necelý týden a oni mají za sebou už asi osm přáteláků a jsou těsně před zahájením mistráků. Dostali jsme dva laciné góly, ale domácí vyhráli zaslouženě. Byli fotbalovější,“ přiznal trenér Kolovče.

V sobotu přivítá Koloveč v prvním kole Ondrášovka Cupu třetiligový Králův Dvůr, což bude opravdová zkouška ohněm. „Musíme pořádně potrénovat. Dělali jsme i zbytečné taktické chyby. A kádr se stále ještě snažíme posílit,“ uvedl Ivan Kovács.

Rozvadov se připravuje na Puma krajský přebor pod vedením nového kouče Zdeňka Slowika, v sobotu vyhrál v Toužimi vysoko 5:0 a dva z jeho gólů vstřelil Jaroslav Malý, který na jaře hostoval v Kolovči a je hráčem Tachova.

„Malý trénuje u nás, ale jeho hostování není ještě úplně dojednáno,“ prohlásil trenér Zdeněk Slowik. Tachovští si ale myslí, že Malý na podzim bude startovat za Rozvadov. „Vypadá to tak, že tam bude hrát,“ říká tachovský sekretář Rostislav Vachálek.

Bolevec připravující se na nejvyšší krajskou soutěž hrál v utkání bohatém na góly 4:4 s Nýřany. „Hrál se oboustranně útočný fotbal a hodně se chybovalo v defenzivě. Hrál za nás v záloze už Bublík, který přestoupil z Domažlic. Chceme odtud i Zbyňka Černého, ale to je s velkým otazníkem,“ informoval bolevecký sekretář Jan Thomayer.

Nýřany skončily v Eurofootball I. A třídě na šesté příčce a před novou sezonou chtějí hráčský kádr posílit. „Trénuje u nás Hošek z Vejprnic, Vildman ze Svojšína a jednáme o Miroslavu Fořtovi ze Zbůchu,“ říká nýřanský trenér Zdeněk Cink.

Holýšov zdolal v přípravném duelu na přebor sestoupivší Klatovy 2:0. „Byli jsme lepší, ale těžko dáváme góly. My se po odchodu Tlustého do Německa a Majláta do Kolovče snažíme udržet Heidtkeho, Beneše, Schambergera a Hrádka. Je to na dobré cestě,“ tvrdí prezident Karel Králík.