Žádné změny v pořadí týmů v tabulce Next reality zimní amatérské ligy v sálové kopané nepřineslo předposlední kolo, které bylo na programu o minulém víkendu. Druhé BS Stars mají ještě teoretickou šanci na celkové prvenství, na první Panters ztrácí pouze jeden bod. „Betonky“ by ovšem v posledním kole musely porazit čtvrtý ST Smrk a „Panteři“ prohrát s posledním Bidlem.

Bojovat se bude také o třetí místo, ke kterému se čtvrtý ST Smrk přiblížil po kontumační výhře nad Chlistovem na rozdíl jediného bodu. Třetí TJ KT Lorenc, který měl v tomto kole kole volno, nastoupí proti devátému týmu tabulky ANFK Černý uhlí.

SK Chlistov – ST Smrk 0:10 kontumačně

Prvním zápasem desátého kola mělo být střetnutí mezi mužstvy SK Chlistov a ST Smrk. Mužstvo Chlistova se bez omluvy nedostavilo k zápasu, který byl proto kontumován ve prospěch ST Smrk.

FC Tučňáci – Camel Luby 4:5 (0:2)

Zápas Tučňáků s Camelem byl soubojem sousedů v tabulce. Camel v zápase potvrdil , že letošní ročník je pro ně jedním z lepších vystoupení a vítězstvím odsoudil Tučnáky k nejlépe osmému místu v soutěži.

Branky: Majer 2, Šlegl, Špaček – Mařák 2, Drtina, Vojta, Arendáš.

Real Hybrid – ANFK Černý uhlí 7:0 (3:0)

Souboj Realu s Černým uhlím byl až překvapivě snadnou záležitostí pro mužstvo Realu. V zápase zaujal především výkon Jiřího Kortána který svými šesti brankami v podstatě stanovil konečný výsledek.

Branky: Kortán 6, Rath

AFK Bidlo – BS Stars 1:5 (0:1)

Posledním zápasem dne byl souboj jednoho z lídrů soutěže BS Stars s Bidlem. Papírové předpoklady se naplnily i přes slušný výkon Bidla. To po celou první půli bojovným výkonem drželo střelce Stars na uzdě. V druhé polovině zápasu už se projevila zkušenost a herní převaha Stars.
Branky: Hruška – Přerost 3, Nudera, vlastní.

PS Křeč – SK Panters 3:6 (2:3)

Druhý zápas mezi PS Křeč a SK Panters mohl být pro Pantery jednou z posledních překážek na cestě za vítězstvím v soutěži. Přesto, že Křeč předvedla jeden z nejlepších letošních výkonů, nestačila především v druhém poločasu na zodpovědnou hru aspiranta na titul, kterého by mohlo zastavit pouze velké selhání v posledním kole.

Branky: Rajtmajer 2, Šup – Toman 3, Bastl, Bečan, Havlíček. (ll, dk)