O poslední kolekci bodů fotbaloví mladíci usilovali i na hřištích v Pošumaví.

KRAJSKÝ PŘEBOR DOROSTU
Vejprnice – Sušice
Starší dorost: 4:0
(2:0; sestava Sušice: Gill, Bešta, Kodýdek, Goby, Mataše, Šablatura, Málek, Lašek, Budil, Pohořal, Fusch).
Mladší dorost: 1:1 (1:1; branka Sušice: Králík; sestava Sušice: Gill, Beránek, Kalný, Kodýdek, Koryťák, Chudý /55. Halas/, Králík, Jech, Szedmák, Matějka /65. Raitmaier/, Varga).

KRAJSKÁ SOUTĚŽ DOROSTU
Mrákov – Měčín 1:1 (0:1; branky: T. Dufek - D. Šlajch; rozhodčí: Ulrych; diváků: 50; ŽK: 0:1).


Pačejov – Hrádek 4:0 (3:0; v posledním kole Pačejovští dorostenci postrádali dlouhodobě nemocného kapitána Cihláře a z minulého kola zraněného obránce Štěpáníka. Domácí byli od prvních minut aktivnější a odměnou jim byla úvodní branka z 5. minuty, kdy se z trestného kopu trefil Adam Kolařík. Hosté od vstřeleného gólu ožili a vzápětí mohli vyrovnat, ale vstřelená branka neplatila, neboť byl odmáván ofsajd. Hosté se cítili ukřivděni a dost se to projevovalo na jejich neurovnané hře. Velkou chybu na obraně domácích málem potrestal hostující kapitán Liška, který mohl skórovat, ale těsně minul branku. Pak přišel velký tlak hostů. Hosté se několikrát dostali do zcela otevřené obrany, ale vždy proti nim stál výborný brankář Lád, který dokázal v rozmezí dvou minut vychytat dva 100% gólové nájezdy. Bohužel nedáš dostaneš se potvrdilo ve 29. minutě, kdy po pravé straně utekl odchovanec plánické kopané Martin Opatrný a zvýšil tak vedení na 2:0. Běžela 35. minuta a další rána hostující obraně přišla z kopačky Václava Melky, který poslal střelu k tyči a nedal brankáři žádnou šanci 3:0. Hosté byli po prvním poločase dost rozhození.


Do druhého poločasu vstupovali hosté pouze v deseti, neboť odstoupil stopér pro zranění kolene a na střídání nebyl žádný hráč. Hosté byli v úvodu druhého poločasu lepším týmem, ale šance, které přímo volali po gólu, nedokázali proměnit. Domácí mohou děkovat svému brankáři, který doslova čaroval v bráně. Domácí šance hrozili z levé strany, kde hostující obraně zatápěl Sládek, který posílal centrované míče do vápna. V 65. minutě se mohl zapsat i náš nejlepší střelec Forman, ale pro ofsajd nebyl gól uznán. S přibývajícím časem hosté polevili a soustředili se jen na obranu. V 86. minutě se rozvlnila síť ještě jednou, kdy se po pravé straně uvolnil Kodýdek a tvrdou střelou poslal míč do tyče, který se odrazil ke zcela volnému Štípkovi a ten uzavřel konečný stav na 4:0. Hosté z Hrádku u Sušice předvedenou hrou v Pačejově určitě nezklamali, ale gólově se nedokázali prosadit. Velkou zásluhu na tom má domácí brankář, který byl bezesporu nejlepším hráčem zápasu. Branky: 5. A. Kolařík, 29. M. Opatrný, 35. V. Melka, 86. V. Štípek; rozhodčí: J. Blaheta; diváků: 30; ŽK: 0:1).


Nýřany – Luby 2:2 ( 2:0; branky: Kasík 2 – A. Lavička z PK, P. Sysel; rozhodčí: Mareš; ŽK: 3:4).


Dobřany – Svéradice 0:3 (0:2; podrobnosti nehlášeny).

Miroslav Sedlmaier