Na podzim je na jejich hřišti připravil o všechny tři body a svěřence trenéra Dejmka pořádně potrápil i v odvetě. Klatované nakonec vyhráli až na penalty.

Petřín Plzeň – SK Klatovy 0:0 (PK 4:5)

V prvním poločase sobotního dopoledního zápasu byl aktivnější domácí tým, zejména díky nasazení v osobních soubojích nepouštěl favorizované hosty do hry. Hráči Petřína si během první pětačtyřicetiminutovky vypracovali i více šancí ke skórování, ale obrana hostů i jejich brankář Rojík si se všemi nebezpečími dokázali poradit. Skórovat mohli i hosté, ale Lukeš ani Krásný neuspěli.

Také druhý poločas začali aktivněji domácí, ale po deseti minutách převzali otěže zápasu do ruky hosté. Hráči Klatov začali být důrazní, vyhrávali více osobních soubojů, sbírali odražené míče, kombinovali a díky tomu si vypracovali poměrně velké množství šancí. „Třikrát šel sám na brankáře Krásný, jednou Lukeš a jednou Řiský. Navíc Lukeš netrefil odkrytou branku," posteskl si asistent klatovského trenéra Michael Štolka.

Zápas tak skončil bez branek a došlo na penalty, v nichž se vytáhl klatovský brankář Rojík, jenž hned dvakrát vychytal střelce Petřína. Přesná trefa jeho spoluhráče Pavloviče pak rozhodla o tom, že rozdílový třetí bod putoval do Klatov.

„Domácí hráli důsledně, s velkým nasazením, ale ve druhé půli jsme byli už lepším týmem. Ovšem to, co nedokážeme proměnit, je neuvěřitelné," posteskl si Štolka.

Poločas: 0:0. Rozhodčí: Trska, Flimmel, Szikszay. ŽK: 0:2. Diváků: 100.

Sestava SK Klatovy 1898: J. Rojík – L. Krásný, P. Rybák, D. Pavlovič, M. Janda, M. Mészáros, I. Vojtko, D. Chirinciuc, P. Kotrba (90. Z. Cibulka), O. Kadlec (59. D. Řiský), M. Lukeš.

Reputaci si mohou fotbalisté Klatov napravit v sobotu 23. dubna na domácím hřiště, kde přivítají další tým ze dna tabulky – Jindřichův Hradec.