Kdo chce vidět kvalitní fotbal v podání mladých talentů, neměl by si nechat ujít 16. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mládeže Otava Cup, který se hraje o víkendu v Sušici a okolí.

Letos přislíbilo účast 46 špičkových evropských celků. Do Sušice přijedou mužstva z Maďarska, Německa, Nizozemska, Slovenska, Švýcarska a České republiky.

Turnaj se odehraje na hřištích v Sušici a okolních vesnicích. „Diváky bych chtěl pozvat i na stadiony v Hrádku, Žihobcích a Žichovicích, kde se v sobotu odehrají utkání ve skupinách a v neděli zápasy o konečné umístění,“ upřesňuje Staněk.

Otava Cup je tradiční fotbalový turnaj, který funguje už od roku 1995. V hodnocení účastníků patří dokonce mezi nejlepší turnaje v České republice.

Na závěrečný den turnaje by do Sušice měly přijet fotbalové osobnosti, které Otava Cup dlouhodobě podporují. „Pokud jim to pracovní povinnosti dovolí, na turnaji se objeví generální sekretář ČMFS Rudolf Baťa, člen trenérského týmu Chelsea sušický rodák Jan Říčka a útočník FK Jablonec, sušický odchovanec Tomáš Pekhart,“ vyjmenoval Staněk vzácné hosty turnaje.

Program turnaje:

Sobota 22. května

9.00 – 16.00: zápasy ve skupinách. Na hřišti v Sušici a okolí se utkají mužstva ve čtyřech věkových kategoriích: mladší a starší žáci, mladší a starší dorost.

19.15: slavnostní průvod od náměstí na stadion TJ Sušice. Program na stadionu uvede Jan Suda, vystoupení klatovských mažoretek.

Neděle 23. května

9.00 – 16.00: mezikola, semifinálová a finálová utkání, zápasy o umístění.

17.30: slavnostní ukončení turnaje s předáváním cen na stadionu TJ Sušice. Vyhlášení opět zpestří vystoupení klatovských mažoretek.

Jonáš Bartoš