Fotbalisté Klatov si brousili zuby na třetí místo v divizní skupině A, sobotní zápas s Čížovou ale naprosto nezvládli a odešli ze hřiště s debaklem. Trenér Dejmek se po zápase dokonce omluvil fanouškům.

KLATOVY – ČÍŽOVÁ 0:4

Do zápasu vstoupili domácí hodně aktivně, z úvodního tlaku ale nic nevytěžili a tempo postupně začalo upadat. Přesto si Klatované vypracovali v první půli dvě slibné šance, ale Žáček ani Kadlec neuspěli.

Druhá půle pak byla pro Klatovy doslova hororová. Už po třech minutách domácí obrana zaváhala a Chytrý neměl problém z blízka skórovat. Chvíli poté pláchl domácím Jirouš, ale s jeho slabým zakončením neměl brankář Rojík problém. Více než dvě stě domácích příznivců přiměl v 58. minutě k potlesku Lukeš, který se prodral do zakončení, v těžké pozici ale mířil nad. Jenže krátce poté přišel další rychlý útok Čížové. Pohnán přehodil Rojíka, který proti němu vyběhl, a Jirouš byl na brankové čáře u míče dříve než Chirinciuc a bez problémů zavěsil. Domácí se pak dožadovali penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá a naopak přišel další direkt, když tvrdou ranou poslal po brejku hosty do tříbrankového vedení Dvořák. A to ještě nebyl konec utrpení domácích, krátce poté šel sám na brankáře Rojíka Polodna a zkušeně ho přeloboval. Domácí se snažili alespoň o čestný úspěch, ale marně.

„V první půli jsme začali dobře, byli jsme v pohybu, ale i když jsem hráče upozorňoval, že soupeř bude zdržovat a snažit se nás vyvést z rytmu, tak se mu to podařilo a hra uvadala. O poločase jsme si něco řekli, ale bohužel ve druhé půli jsme předvedli něco strašného. Byla to ostuda, katastrofa, soupeř si dělal, co chtěl. Za druhu půli se musíme fanouškům omluvit," neskrýval po zápase rozčarování domácí trenér Milan Dejmek.

Poločas: 0:0. Branky: 48. Chytrý, 66. Jiran, 76. Dvořák, 79. Polodna. Rozhodčí: Svatík, Košan, Langmajer. ŽK: 1:2. ČK: 0:0. Diváků: 200.
Sestava SK Klatovy 1898: Rojík, Říský (73. Rybák), Cibulka (55. Vojtko), Krásný, Žáček, Janda, Mészáros, Chirinciuc, Kotrba (82. D. Matějka), Kadlec, Lukeš (66. Harmady).