V zápase, ve kterém byli jednoznačně lepším týmem, sice po trefách Jakuba Tintěry a Ondřeje Šeráka hned dvakrát vedli, ale po nedůrazu při bránění standardních situací dvakrát inkasovali. Svěřenci trenéra Romana Škrabala navíc po bodové ztrátě opustili druhou příčku, o bod je přeskočili mladíci TJ Kunice. „To je tak, když soupeře celý zápas tlačíte, do toho nastřelíte tři břevna, dvakrát míč vytahují obránci z brankové čáry, a zahodíte spoustu dalších vyložených šancí," pokrčil rameny trenér jesenického dorostu Roman Škrabal.

Fotbalista FK Okula Nýrsko Tomáš Vágner (úplně vlevo).
Věřím, že mi to tam bude více padat, přeje si nýrský fotbalista Tomáš Vágner

Podle jeho slov byla konfrontace s nedalekými Průhonicemi zkrátka zápasem, ve kterém se jeho týmu lepila smůla na paty. „Dvakrát jsme se ujali vedení a dvakrát opět inkasovali ze standardních situací. Stejně jako na podzim, kdy jsme takhle hloupě ztratili body v Průhonicích," připomněl kouč první vzájemný zápas sezony, který doma ovládl Spartak těsně 4:3.

Fotbalisté TJ Sokol Kolinec (na archivním snímku hráči v červených dresech) deklasovali na domácím hřišti Plánici. Hned šestkrát se trefil Petr Altman.
OKRESNÍ PŘEBOR: Famózní Altman režíroval výhru Kolince, béčko Startu klopýtlo

„Soupeř si nic nevytvořil, opět jsme pykali za svou hloupost," naříkal Škrabal. „S tímto přístupem se nedá hrát, kvalitní soupeř se s námi párat nebude. Je potřeba zlepšit práci s míčem a každopádně být efektivnější v koncovce," dodal čtyřiačtyřicetiletý lodivod mladíků Slavie. Naladit se zpátky na vítěznou vlnu se mohou jeseničtí dorostenci už v neděli, kdy od 10 hodin nastoupí v Soběhrdech proti domácímu týmu sloučeném se Struhařovem. Na podzim Jesenice vyhrála 7:0, tehdy se trefili Kryštof Pitter, Matěj Rabiňák, Marek Neumann, Ondřej Šerák a Oliver Sůkala. Poslední dva jmenovaní se prosadili dokonce dvakrát.

Fotbalisté TJ Kašperské Hory (na archivním snímku hráči v modrých dresech) přestříleli v ofenzivním utkání soupeře z Veřechova 7:4.
III. TŘÍDA: Kašperské Hory přehrály Veřechov, v souboji béček uspěl Mochtín