Čeká na ně několik novinek, s nimiž prezidenty mužstev seznámil ředitel soutěže Karel Bína na schůzi, která se konala tento týden.

Do nového ročníku již nenastoupí druholigový tým FC Café Pepino Klatovy, přibudou ale dva nováčci – Veterans Chlistov a Fire Brigade Klatovy. Nasazeni budou do třetí ligy, která by měla mít deset účastníků, stejně jako obě vyšší soutěže.

Protože se hraje dle „Pravidel Českomoravského svazu malé kopané“, musí se týmy letos připravit na několik novinek. Jasně dány jsou rozměry hřiště (šířka 24 až 30 m a délka 44 až 54 m) i branek (šířka 3 m, výška 2 m). Dalšími změnami je, že penalty se dohrávají a že při rozehrávce přímých, nepřímých i rohových kopů platí, že vzdálenost nejbližšího hráče soupeře od míče je 5 metrů. Jedinou výjimkou je rozehrávání od branky.

Další ze změn je, že při kontumaci utkání dostane provinivší tým v některých případech pokutu. Když ji nezaplatí, bude vyloučen ze soutěže.

Rozhodčími budou i letos zástupci jednotlivých týmů, jejich školení se bude konat 11. dubna v 19.30 hodin v hotelu Rozvoj v Klatovech.

„Vítěz a vicemistr Klatovské OPEN ligy 2011 v malé kopané má jistou účast v národní soutěži Pohár mistrů pořádanou Českomoravským svazem malé kopané,“ informoval přítomné Bína.

Hrát se letos bude také tradiční pohár v Ježovech, který je naplánován na 11. až 12. června.