Tento turnaj je vypsán pro výběry hráčů okresních fotbalových svazů, kteří se narodili v roce 1996.

Výběr OFS Klatovy zahajoval turnaj utkáním s favoritem turnaje, Pražským fotbalovým svazem. Se soupeřem vydržel tým držet krok do 23. minuty, pak obdržel branku. Praha kontrolovala v druhém poločase utkání a podařilo se ji vstřelit ještě čtyři góly.

Trenér Ludvík Fremut uvedl: „Na hráčích se silně projevila únava z cestování a brzkého vstávání. Na místo turnaje jsme museli cestovat nejdál, v autobuse jsme strávili sedm hodin. “

Pokud si chtěli hráči z Pošumaví zahrát o místo na bedně, museli obě další utkání vyhrát. V prvním utkání porazili Ústí nad Labem, když v druhé půli zápas otočil třemi brankami Cibulka.

Pak se Klatovy utkaly s domácím týmem OFS Šumperk. Oba výběry musely vyhrát, aby se posunuly do bojů o první tři místa. V podání Klatov byl excelentní opět druhý poločas, podařilo se utkání otočit, když úspěšnými střelci byli Cibulka a Jarošík.

O bronzovou příčku se Klatovy utkaly s výběrem okresu Rakovník. Utkání bylo tentokrát jasnou záležitostí Klatov, hráči diktovali tempo, dobře kombinovali a soupeře v utkání s přehledem přehráli. Do tabulek střelců se tentokrát zapsal Smolík a Procházka.

Po celou dobu turnaje se o tým OFS Klatovy starala trojice Václav Zahradník – vedoucí družstva, Zdeněk Cibulka – asistent trenéra a trenér Ludvík Fremut.

Turnaje se zúčastnili hráči: TJ Klatovy: Jiří Procházka, Jakub Jarošík, David Dolanský, Zdeněk Cibulka, Jan Kojan; TJ Sušice: Jurij Medvěděv, David Lintner, Ondřej Skrbek, František Dlouhý; SKP Okula Nýrsko: Ondřej Penc, Petr Janovský, Michal Fiala, Erik Kuchárik; FK Horažďovice: Tomáš Gréger, Miroslav Panuška; Sokol Mochtín: Zbyněk Smolík.

Celoročního turnaje se účastnili ještě další hráči, kteří se nemohli účastnit finálové části, a to Bilíček, Martínek a Sváček z Klatov, Reisner z TJ Sušice, Šašek a Hlaváč z FK Horažďovice.

Cenu pro nejlepšího střelce turnaje si odnesl za čtyři branky klatovský Zdeněk Cibulka.

„Za realizační tým musím všem hráčům poděkovat za profesionální přístup k turnaji. Hráči si sáhli v klíčových fázích turnaje na dno svých sil, za což jim byla odměnou bronzová medaile. Bronzový pohár je jim i odměnou za dvouletou týmovou práci ve výběru, zakládající se na jejich práci v mateřských klubech, kolektivním výkonu a vynikajících individuálních výkonech některých hráčů, kteří svým výkonem podpořili fotbalový projev celého týmu. Tento výsledek završil úspěšné dvouleté snažení hráčů a nezbývá než se s hráči rozloučit a popřát jim mnoho dalších nejen fotbalových úspěchů a poděkovat za vzornou reprezentaci našeho okresu a Plzeňského kraje,“ řekl trenér okresního výběru Ludvík Fremut.

Miroslav Sedlmaier