Letošním vítězem se stalo mužstvo Odrost Horažďovice, kterému se podařilo vyhrát ATRIUM CUP již potřetí v historii turnaje.

V základních skupinách turnaje předváděly všechny týmy bojovné výkony a díky několika nováčkům nebyla nouze ani o překvapivé výsledky. Nejvíce pozornosti na sebe upoutal nováček z Rovné u Strakonic, který v základní skupině dokázal porazit např. domácí tým 6 prasat Třebomyslice.

Suverénními lídry základních skupin se ovšem stali borci z horažďovického týmu C-Systém, kteří neztratili v základní skupině ani bod, bez jediné porážky prošly základními skupinami rovněž týmy Vodcamsať-Pocamsať Defurovy Lažany, Odrost Horažďovice a FC Úźas Jetenovice.

Pak přišlo na řadu play-off. Již ve čtvrtfinále se zrodilo překvapení, kdy se podařilo horažďovickému týmu FC Houba vyřadit dvojnásobné vítěze turnaje Vocamsať-Pocamsať Defurovy Lažany.

V semifinále již ,,Houbaři“ nestačili na mužstvo Civa Trans Rovná, které se probojovalo do finálového duelu. Druhé semifinále nabídlo podívanou s dramatickým závěrem a šťastným koncem pro obhájce vítězství Odrost Horažďovice, který si jen těsně poradil s odvěkým rivalem, C-Systémem Horažďovice.

Boj o 3. místo vyhrál C-Systém, a s „bramborovou“ medailí se tak museli spokojit horažďovičtí „Houbaři“.

Ve finále se překvapivě utkal nováček turnaje s loňským vítězem. Dlouho se hrál vyrovnaný duel až do chvíle, kdy se ujal vedení horažďovický Odrost. Borci z Rovné se pokusili otevřít hru a vyrovnat, ovšem na to doplatili a tým Odrostu přidal do konce finálového zápasu ještě dvě branky a finále vyhrál celkově 3:0.

Konečné pořadí turnaje ATRIUM CUP 2011: 1. Odrost Horažďovice, 2. Civa Trans Rovná, 3. C – Systém Horažďovice, 4. Houba Tým Horažďovice, 5. Vocamsať – Pocamsať Defurovy Lažany, 6. FC Úžas Jetenovice, 7. Náplava a Boule Velké Hydčice, 8. 6 – prasat Třebomyslice, 9. 1. FC Lhota, 10. FC No Name, 11. Kup mi pivo, 12. Klostrmánci, 13. Ukrajinci Lhota Horažďovická, 14. Šumavský Expres, 15. 1. FAC Háječek Prachatice, 16. Hokejky Strakonice.

Nejlepším brankářem byl vyhlášek Tomáš Baloun z vítězného týmu a ze stejného týmu byl i nejlepší hráč turnaje Václav Kotiš ml.

„Celou akci opět perfektně zorganizovali třebomysličtí hasiči. Díky patří rovněž pětici zkušených sudí pod vedením Jana Veverky ze Sušice, kteří celý turnaj výborně řídili. V neposlední řadě děkujeme všem sponzorům a dobrovolníkům, bez kterých by se turnaj neobešel po materiální stránce. Příští ročník, jubilejní patnáctý, se uskuteční příští rok tradičně 5. července, a tímto jsou již nyní všechny týmy a diváci srdečně zváni do Třebomyslic,“ uvedl ředitel turnaje Vlastimil Makovec.