OBRAZEM: Zápas kola vyhráli hráči BS Stars

Klatovy – Osmé kolo zimní klatovské amatérské ligy v sálové kopané mužů přineslo spoustu překvapivých výsledků.

19.2.2013

Zimní amatérská liga mužů, 8. kolo.Foto: DENÍK/Milan Kilián

Chlistov si odvezl debakl od TJ Klatovy Lorenc, favorité z Realu Hybrid a ST Smrk prohráli překvapivě s Bidlem, resp. Tučňáky, a v zápase kola hráči BS Stars udolali Panters. Všechny zápasy odřídil nový arbitr FAČR Jiří Švátora ze Lhůty.

SK Chlistov – TJ Klatovy Lorenc 1:13 (1:4; branky: 19. Bláha – 4., 16., 18., 24., 32., 34. Hamhalter, 6., 21., 39. Nushart, 29. Z. Krejčiřík, 30. Balák, 31. M. Krejčiřík, 32. Kolář).

Ze začátku Chlistov nastřelil třikrát tyč, ale hosté dávali branky. Ti pak ovládli druhou půli, do čeho kopli, to jim spadlo do sítě Chlistova. Hlavně se činil Hamhalter se šesti góly a hattrick si dal i Nushart.

AFK Bidlo – Real Hybrid 4:3 (1:1; branky: 6. Nový, 27. Hanzlík, 28. Škach, 40. Hruška – 18. Kotěšovec, 29. M. Toman, 35. Zajíc).

Favorizovaný Real do zápasu vstoupil vlažně a Bidlo šlo gólem Nového do vedení. Do přestávky bylo vyrovnáno, ale Bidlo v druhé půli odskočilo na rozdíl dvou branek. Real zabral a pět minut před koncem opět vyrovnal. Dvacet sekund před koncem utekl Hruška a překvapivě gólem zajistil první výhru Bidla v této sezoně.

BS Stars – SK Panters 5:2 (3:0; branky: 4., 19., 33. Přerost Zdeněk, 10. Mařák, 30. Nudera – M. Toman,vlastní; ŽK: 0:1).

Prestižní zápas dvou tradičních rivalů dopadl lépe pro domácí, kteří předčili soupeře tvrdostí a kombinační hrou. Hattrickem i vlastním golem se uvedl tradiční střelec Zdeněk Přerost. Zajímavostí byl hezký gól Miroslava Tomana, který prošel přes tři fauly domácích a střelil branku. Zápas ale pro zranění nedohrál.

ST Smrk – FC Tučňáci 2:3 (1:1; branky: 1. Janča, 31. Kilián – 19., 29. Šmolc, 35. Šlégr).

Zápas měl neurovnaný a hlavně nervózní nádech. Smrk šel hned v 1. minutě do vedení zásluhou Janči, ale zkušený Šmolc v 19. a ve 29. minutě otočil skóre. Následně z přímého kopu dělovkou srovnal Kilián, ale Šlégl v 35. minutě rozhodl o tom, že tři body získají překvapivě Tučňáci.

9. AFK Bidlo Klatovy⋌7 1 0 6 1­5:35   3

Poslední kolo zimní amatérské ligy mužů se odehraje v neděli 24. února ve sportovní hale v Klatovech na Vodojemu. Rozpis zápasů: Panters Klatovy – ST Smrk (9.00), Real Hybrid – BS Stars (9.45), TJ Lorenc – AFK Bidlo (10.30), PS Křeč – SK Chlistov (11.15). Pořadatel: FC Tučňáci.

Po ukončení posledního zápasu bude slavnostní vyhlášení nejlepších týmů a nejlepšího střelce této ligy.

Autor: Jitka Kilbergerová